Domů » Autonovinky » Představení vozu Polestar 1

Představení vozu Polestar 1

0

Grand tourer budoucnosti se vzhledem Volva. Podobnost v karoserii není náhodná, jelikož Polestar je dceřiná značka právě švédského Volva. Donedávna měla divize Polestar na starost sportovní odvětví. Teď se ale částečně osamostatnila a představila svůj první počin. Jmenuje se Polestar 1 a je to hybrid.

Představení vozu Polestar 1

Dopravu brzdit nebude

Jak již bylo řečeno. O pohon se stará hybridní jednotka. Nespojujte si to ale s Priusem. Značka jde cestou sportovních luxusních vozů. Řidič tak získá celých 600 koňských sil a nepředstavitelných 1000 Nm. Poháněny jsou zadní kola. Abyste neustále nelétali zatáčky dveřmi napřed jako u Mercedesů s podobnými parametry, tak je každé kolo vybaveno vlastní pohonnou elektrickou jednotkou. Díky tomu je auto schopno inteligentně dávkovat točivý moment do kol. V elektrickém módu je hybrid Polestar 1 schopen urazit 190 km.

Plný moderních vychytávek

Moderním řešením nedisponuje jen pohon. Samotná karoserie je celá z uhlíkových vláken. Je tak oproti klasické lehčí a až o 45% tužší. Tvarem karoserie patří mezi GT. Svézt se tak mohou čtyři lidé, ale dovnitř se musí dostat dvojicí dveří. Podvozek je v režii firmy Öhlins. Vyvinula elektronický podvozek se schopností průběžné regulace.

Auto si objednáte z e-shopu jako nový kávovar

Auto si nepůjdete klasicky koupit do salónu, nýbrž zakoupit ho bude možné jen přes internet. Bude se tak dít na základě předplatného. To bude zahrnovat all-inclusive služby a výdaje na zapůjčení náhradního vozu Polestar nebo Volvo. Začít s placením předplatného můžete již teď, ale na vůz si počkáte do roku 2019. Automobilka tak získává cenné údaje o zájmu o vozidlo. Od vozu nebudete mít ani klíčky. Pomocí aplikace v mobilu budete mít virtuální přístup do vozu a přístup k dalším funkcím.

Polestar 1 je první a poslední hybrid této značky. Dále už půjde cestou čistě elektrického pohonu. Následovat bude středně velký vůz Polestar 2, což bude nejbližší konkurent Tesly Model 3. Polestar 3 už bude SUV s elektrickým pohonem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...