Domů » Autonovinky » Připravovaný Mercedes S-Class má skutečně čím překvapit

Připravovaný Mercedes S-Class má skutečně čím překvapit

0

Mercedes S-Class je po dobu 43 let vlajkovou lodí této automobilky. Za tu dobu se vyvinul v jeden z nejprodávanějších luxusních modelů na světě. Nyní se představí Mercedes S-Class v kabrioletu, který by měl být silným konkurentem pro Bentley Continental GT Convertible nebo Aston Martin DB9.

Připravovaný Mercedes S-Class má skutečně čím překvapit

Mercedes-Benz-S-Class_Cabriolet_2017_800x600_wallpaper_1a

Velkou výhodu, kterou bude mít nový model je především cena. Přitom nabídne stejně silné argumenty za výrazně nižší cenu, než výše zmiňované modely.

Exteriér a interiér vozu

Špionážní záběry nám ukázali jasnou představu o tom, co můžeme od S-kabrioletu očekávat. Z větší části bude exteriér velmi podobný, jako má jeho kupé bratr. Dokonce i celkové proporce jsou si až nápadně podobné. Změnou oproti předchozím modelům bude střecha. Vypadá to, že kabriolet dostane vícevrstvou soft-top střechu namísto skládací pevné střechy. Pro všechny romantické duše je to určitě dobrá zpráva. Na ostatní detaily si budeme muset ještě počkat.

Mercedes-Benz-S-Class_Cabriolet_2017_800x600_wallpaper_15

Konečně se dostáváme k něčemu, o čem již máme jasnou představu. S-Class Convertible se topí v luxusních materiálech s retro prvky. Středová konzole nabídne skvělý uživatelský přístup. Měkké tvarované sedačky vám zajistí pohodlnou jízdu.

2016-Mercedes-S-Class-Cabriolet-cabin-unveiled-900x674

Informační technologie a systémy jsou na té nejmodernější úrovni. Mercedes zkrátka ví, jak okouzlit automobilový svět. Navíc se zde přesně ukazuje ten rozdíl mezi Mercedes, Bentley a Aston Martin. Především cena hraje pro S-Class velkou roli.

Hnací ústrojí

Pod kapotou S-Class kabriolet se bude nacházet s největší pravděpodobností 4,7 litrový přeplňovaný motor V-8. Ten produkuje na 449 koňských sil a 516 librostop točivého momentu. To je dostatečný výkon pro vůz, který reprezentuje Mercedes S-Class Convertible.

Mercedes-Benz-S-Class_Cabriolet_2017_800x600_wallpaper_17

Závěr

Přestože moc informací Mercedes o novém modelu neřekl, základní fakta ukazují na velmi silný potenciál nové S-Class Convertible třídy. Pro tuto chvíli je určitě jasné, že to bude vlajková loď pro Mercedes a můžeme se tedy těšit na další prémiové materiály, které nám poskytne automobilka během několika měsíců.

foto: netcarshow.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...