Domů » Zajímavosti » Tato Škoda 130 se prodává za 13 milionů

Tato Škoda 130 se prodává za 13 milionů

0
Tato Škoda 130 se prodává za 13 milionů

Není žádnou novinkou, že se některé veterány prodávají za obrovské sumy. To, co jejich cenu dokáže dostat tak vysoko, je historie nebo jedinečnost. A tato Škoda 130 LR Evo má obojí. Pochází totiž z dob rally skupiny B.

Z dob rally monster

Ve spojení se skupinou B se vám pravděpodobně vybaví Audi Quattro nebo Lancia Delta S4. Ani Škoda si ale nenechala takové závodění ujít. Postavili model 130 LR a tyto legendy s ním dokonce jednou porazila. A přesně tento vůz se rozhodli bratři Krajčovičovi odkoupit a zrestaurovat. Jak si něco tak ojedinělého mohli vůbec dovolit? V autě byla pokažená převodovka, díky které cenu usmlouvali. Předchozí majitel a závodník Václav Farka jim osobně vůz přivezl na vozíku.

Hledá nového majitele

Bratři odmítli i vystavení vozu v muzeu Škoda Auto. Jenže teď si chtějí udělat radost vozem Lancia Delta Integrale HF, takže Škodovka musí z domu. Tento prototyp proto hledá majitele, který je ochoten za něj zaplatit téměř 13 milionů korun. Je tak nejdražší škodovkou na trhu.

Zdroj foto: Autobazar.eu

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...