Domů » Zajímavosti » Tato Škoda 130 se prodává za 13 milionů

Tato Škoda 130 se prodává za 13 milionů

0

Není žádnou novinkou, že se některé veterány prodávají za obrovské sumy. To, co jejich cenu dokáže dostat tak vysoko, je historie nebo jedinečnost. A tato Škoda 130 LR Evo má obojí. Pochází totiž z dob rally skupiny B.

Tato Škoda 130 se prodává za 13 milionů

Z dob rally monster

Ve spojení se skupinou B se vám pravděpodobně vybaví Audi Quattro nebo Lancia Delta S4. Ani Škoda si ale nenechala takové závodění ujít. Postavili model 130 LR a tyto legendy s ním dokonce jednou porazila. A přesně tento vůz se rozhodli bratři Krajčovičovi odkoupit a zrestaurovat. Jak si něco tak ojedinělého mohli vůbec dovolit? V autě byla pokažená převodovka, díky které cenu usmlouvali. Předchozí majitel a závodník Václav Farka jim osobně vůz přivezl na vozíku.

Hledá nového majitele

Bratři odmítli i vystavení vozu v muzeu Škoda Auto. Jenže teď si chtějí udělat radost vozem Lancia Delta Integrale HF, takže Škodovka musí z domu. Tento prototyp proto hledá majitele, který je ochoten za něj zaplatit téměř 13 milionů korun. Je tak nejdražší škodovkou na trhu.

Zdroj foto: Autobazar.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...