Domů » Zajímavosti » Recenze palubní kamery Nextbase 622GW

Recenze palubní kamery Nextbase 622GW

0

Otestovali jsme palubní kameru Nextbase 622GW. Autokamera nabídne uživateli všechno důležité, co od takového zařízení chcete a potřebujete. Kamera má špičkové vlastnosti a disponuje velkým počtem praktických funkcí, které fungují perfektně a oceníte je při jízdě automobilem za jakéhokoliv počasí. 

Recenze palubní kamery Nextbase 622GW

V našem velkém srovnání vybraných kamer do auta nalezte i další alternativy.

Při minulém testování kamery Nextbase 322GW, kterou řadíme do nižší třídy jsme si stěžovali na různé nedostatečné funkce, která kameře chyběli. Poté jsme dostali k testování vyšší řadu autokamera Nextbase 622 GW, a ta splnila naše očekávání. Jednak má perfektní vlastnosti a nastavení kamery, ale také nabízí dostatek praktických funkcí.

Video recenze

V průběhu našeho videa uvidíte unboxing autokamery, popis vlastností kamery, nastavení a funkce. Detailně si představíme aplikaci pro telefon a počítač. V další části videa si ukážeme velké množství záběrů z terénu, jak ze dne, tak i noci, při snížených podmínkách v mlze a během deště. Dále také záběry se zapnutou a vypnutou stabilizací obrazu. Na konci videa jsme pro vás připravili celkové shrnutí a hodnocení kamery Nextbase 622GW.

Obsah balení

Palubní kamera Nextbase 622GW obsahuje praktické příslušenství. V krabici najdete návod, jak s kamerou pracovat, samotnou kameru, napájecí kabel do auta s délkou 4 metry, magnetický lepící držák, náhradní 3M lepící podložku, USB konektor dlouhý 1,2 metrů a špachtli pro schování kabelu od kamery. Další příslušenství jako jsou další moduly kamery lze kdykoliv dodatečně dokoupit. 

Nextbase 622GW obsah balení

Design a zpracování

Autokamera Nextbase 622GW má prémiové zpracování, jedinečný a velmi stylový design. Zpracování kamery je poctivé, takže se nemusíte obávat laciného vzhledu.

Kamera má hmotnost 125 g a její rozměry jsou o něco větší (šířka 9,4 cm, výška 4,5 cm a hloubka 5,3 cm), ale nebojte se na čelním skle vám nebude bránit ve výhledu.

Objektiv kamery je umístěn v levé části těla kamery, naopak pravá část slouží k uchycení k magnetickému držáku. Magnetický držák je opatřen 3M lepící páskou a drží opravdu pevně. Tělo držáku můžete libovolně natáčet dle vašich potřeb.

Design a zpracování kamery hodnotíme velmi kladně. Kamera svým designem zapadne do každého interiéru vozidla.

Palubní kamera Nextbase 622GW
Nextbase 622GW Micro HDMI pro připojení modulu nebo pro připojení k televizi Micro HDMI pro připojení modulu nebo pro připojení k televizi
Nextbase 622GW vstup pro SD kartu a On/Off tlačítko
Nextbase 622GW tlačítko Protect
Nextbase 622GW tlačítko Protect

Displej

Autokamera Nextbase 622GW má barevný dotykový displej o velikosti 3 palců (cca 7,62 cm), což je velká velikost, vše potřebné uvidíte dobře.

Displej a jeho odezvu hodnotíme perfektně. Dotykový displej funguje bez problémů. Má pohodlné a intuitivní ovládání a nastavování kamery. 

Nextbase 622GW displej
Nextbase 622GW displej

Kvalita nahrávaných videí

Hlavní předností autokamery Nexbase 622 GW je režim nahrávání v rozlišení 4K – 30 FPS neboli snímků za sekundu, což je nejlepším rozlišením v třídě autokamer. Kvalita nahrávaných videí je na vysoké úrovni, takže se nemusíte obávat nějakého rozmazaného záběru, dokonce ani v noci nebo při snížených podmínkách v mlze, či dešti. Detaily jako jsou osoby, SPZky nebo dopravní značky budou velmi dobře viditelné za jakéhokoliv počasí.

Kamera nabízí další kvalitu nahrávání. Kvalitu je možné snížit na rozlišení Full HD 1920 x 1080 px, to je 120 FPS pro zpomalené záběry.

Rozlišení snímače je 8 Megapixelů. 

Kamera zajistí, co možné největší zachycení dění okolo vašeho auta, protože úhel záběru je až 140 °. Takže budete moci snímat situaci, jak před autem, ale i kolem vozidla. 

Jak můžete vidět na záznamech v naší videorecenzi, kamera nabízí perfektní viditelnost na denním světle, ale i nočním. S viditelností nemá problém ani při mlze či dešti. 

Vlastnosti a nastavení 

V této sekci si detailně probereme klíčové vlastnosti kamery a její možná nastavení. 

 • Kamera má součástí zabudované Wi-Fi a Bluetooth, tudíž můžete kameru propojit s chytrým zařízením (Android a iOS).
 • Autokamera má zabudovaný GPS čip, který umožní vaše nahrávané záznamy sledovat v aplikaci Google Maps. GPS čip zajistí informace o přehledu rychlosti nebo také ujeté poloze.
 • Dále je k dispozici slot na SD kartu do maximální možné velikosti 128 GB. Uvádí se, že vydrží až 6 hodin nahrávaného záznamu v 4K rozlišení nebo 3 hodiny, pokud používáte i modul zadní kamery. SD karta má velkou velikost, tudíž máte dostatek prostoru pro zaznamenávání mnoho hodin záznamů. Pokud by se vám jen stalo, že bude v určitou chvíli paměťová karta plná, nemusíte se bát, protože kamera automaticky smaže nejstarší záznam a tím uvolní místo pro záznam nejnovější.
 • Kamera je duální a je možné připojení až 3 modulů. První modul míří do kabiny vozu, druhý modul pro výhled za auto a třetí modul míří na zadní sklo a monitoruje dění za autem. Zbylé moduly bohužel nejsou součástí balení, tudíž je nebudeme testovat a recenzovat. Je možné je dodatečně dokoupit.
 • Menu a nastavení kamery je v českém jazyce, takže při nastavování porozumí kdokoliv.
 • Hlavní obrazovka kamery má červené tlačítko, které při stisknutí začne nahrávat video. 
 • Nahrávaný záznam můžete rovnou sestříhat v kameře. Praktická funkce, kdy nemusíte pracovat v aplikaci, ale rovnou v kameře. Jestliže si chcete důležitou situaci vystřihnout, tak po stisknutí ikonky zelených nůžek, spustíte záznam do té konkrétní situace, kterou chcete mít na sestříhaném záznamu. Poté kliknete na ikonku červených nůžek a dáte uložit, sestříhaný záznam je upraven dle vašich potřeb. 
 • Pod displejem kamery je umístěno tlačítko Protect, které umožní v případě nouzové situace po zmáčknutí nahrávaný záznam uložit do chráněné složky, tudíž nebude video přepsáno. 
 • Autokamera má zabudovanou baterii o kapacitě 320 mAh. Výdrž baterie bez nabíjení je až 15 minut, to znamená dostatečnou dobu pro dokumentaci nehody mimo vozidlo. 
 • Magnetický držák se systémem Click and Go Pro se jednoduše připevní ke kameře a velmi dobře drží. Vytažení kamery je také jednoduché a rychlé. Druhá strana držáku obsahuje samolepku, díky které je možné kameru nalepit na přední sklo. A proto je možné používat kameru i v dalším automobilu.
 • Napájecí kabel je dostatečně dlouhý s délkou až 4 metry.
 • USB konektor, který je součástí příslušenství kamery, slouží k propojení kamery s vaším počítačem. Jeho délka je 1,2 metrů. 
Nextbase 622GW
Nextbase 622GW
Nextbase 622GW
Nextbase 622GW

Funkce 

Palubní autokamera Nextbase 622GW nabízí řadu praktických funkcí, které se budou hodit ať už při jízdě vozidla nebo při samotném prohlížení nebo úpravě záznamů. 

Autokamera disponuje nejzákladnější funkcí, kterou má většina kamer, a to automatické zapnutí neboli automatický start. To znamená, že se o autokameru nemusíte vůbec starat. Kamera se po nastartování vozidla zapne a začne automaticky nahrávat záznam. Pokud dojde na paměťové kartě místo, dojde k tzv, cyklickému přepisování nejstarších záznamů. 

Funkce časosběr umožní nahrávané video převést do zrychleného záznamu, a tak se záznam přehrávání pohybuje rychleji. Funguje to tak, že z nahraných 30 minut záznamu vaší jízdy lze provést zrychlený záznam o délce 5 minut. Záznamy lze nahrávat v režimu 3 nebo 30 minut. Funkce je pro efekt a tuto funkci můžete vidět v praxi v naší videorecenzi. 

G-senzor je další zajímavou funkcí. Funguje tak, že pokud do vás někdo narazí, tak si kamera uloží neboli zamkne daný záznam do chráněné složky proti jakémukoliv přepsání. Takže se vám záznam nepřepíše a vy, tak o něj nepřijdete. Pokud budete chtít nastavovat citlivost nahraných videí, doporučujeme vybrat si citlivost nízkou, protože při vysoké citlivosti se budou nahrávané záznamy ukládat do chráněné složky, při sebemenším výmolu na silnici nebo například projetím přes retardér.

Stabilizace obrazu je velmi žádanou funkcí. Při zapnutí digitální stabilizace obrazu se výrazně snižují vibrace vozidla a tím je zajištěn stále velmi kvalitní obraz bez roztřesení záznamu. Video tak nebude rozostřené, tudíž můžete stále vidět detaily. Při našem testování kamery jsme tuto funkci aktivně testovali. Funkce funguje perfektně a jsme mile překvapeni. Funkci stabilizace obrazu můžete vidět v naší videorecenzi. Pro srovnání jsme také natočili záběry bez stabilizace obrazu. Můžete sami posoudit, jak velký rozdíl to je.

Režim extrémní počasí umí vytvořit lepší kvalitu záznamu v mlze, dešti či jinak snížených podmínkách. Tyto záběry můžete vidět v naší videorecenzi. Při testování se nám potvrdilo to, že SPZ a další detaily jsou i v takovém počasí dobře vidět. 

Funkce Super Slow Motion je exkluzivní funkcí. Umí natáčet záznam ve zpomaleném záběru, a tudíž můžete prohlížet záznamy v tomto režimu při rozlišení 1920 x 1080 px při 120 snímků za sekundu. Funkce může být rozhodující při identifikaci osob nebo SPZ vozidel.

Navigační systém What3words jako určení přesné polohy je praktická funkce, pokud potřebujete pomoci a nebo chcete někoho někam navigovat. Funguje to tak, že si systém rozdělí zemi do čtverců 3×3 metry a každý čtverec má 3 slova. Díky kterém si při GPS souřadnici můžeme navést kohokoliv, kam je třeba. 

Režim parkování je inteligentním režimem, který ocení všichni majitelé vozidel. Když vytáhnete klíče z vozidla, tak se automaticky spustí tento parkovací mód a přepne se do pohotovostního režimu. Při sebemenší detekci nárazu se vytvoří 30vteřinový záznam, který se uloží do chráněné složky proti přepsání. 

Emergency SOS neboli asistence řidiči. Tato bezpečnostní funkce bohužel v České republice a na Slovensku není aktivována, tudíž ji nemůžeme využívat. Obecně funguje tak, že při nehodě by funkce měla automaticky informovat záchranné složky. Momentálně tedy není aktivní, ale možná v budoucnu po nějaké aktualizaci nám bude moci být režim nápomocný. 

Funkce s názvem couvací kamera můžete aktivovat, jestliže bude připojena zadní kamera. Funkci lze aktivovat a využívat při couvání. 

V nastavování kamery možná také narazíte na vestavěnou funkci hlasové ovládání Alexa. Funkce funguje pomocí hlasových povelů. Při testování jsme ji zkoušeli a funkce funguje správně a bez problémů.

Polarizační filtr neboli polarizace obrazu dělá kameru odlišnou od ostatních. Zabudovaný polarizační filtr odstraňuje oslnění, sluneční záření a další odlesky v čelním skle. Nastavuje se pomocí otáčení čočky. Při testování nás pozitivně překvapilo, že velmi dobře umí redukovat odrazy. 

Autokamera má vylepšené noční vidění.

Aplikace pro telefon

Palubní kameru Nextbase 622GW je možné připojit k chytrému telefonu nebo tabletu. Aplikace MyNextbase Connect je vhodná jak pro majitele chytrých zařízení značky Android, tak i Apple. Instalace je jednoduchá a nebude vám dělat žádné problémy. 

Na hlavní obrazovce aplikace vidíte živé zobrazení kamery

Aplikaci pro telefon můžete hojně využívat, dle vašich představ. Nahrávané záznamy a jeho vlastnosti můžete nastavovat libovolně dle vašich potřeb (zvuk, výběr rozlišení, časosběr a další funkce). Dále si můžete zkontrolovat kolik % SD karty máte již zaplněno, a kolik vám zbývá. Dále je možné kontaktovat podporu Nextbase pro řešení potíží a problémů.

Nahrávané záznamy můžete v aplikaci sledovat, procházet, upravovat, přepisovat, ale i stáhnout do svého telefonu nebo sdílet na sociální sítě. Prostřednictvím aplikace můžete mít také živé zobrazení obrazu kamery a můžeme tak streamovat, komu budete chtít.

Z nahraných záznamů můžete zjistit mnoho zajímavých informací, rychlost, kterou jste jeli, GPS souřadnice, tedy kde jste se v tu konkrétní dobu pohybovali, ale také se vám ukáže přehledná mapa.

S aplikací si můžete nastavit hlasové ovládání Alexa

Prostřednictvím aplikace snadno také zkontrolujete, zdali je naistalován nejnovější firmware

Aplikaci MyNextbase Connect určenou pro chytré telefony či jiné chytré zařízení hodnotíme výborně. Aplikace je v češtině, přehledně zpracována a dobře se v ní orientuje.

Nextbase 622GW aplikace pro telefon
Nextbase 622GW aplikace pro telefon

Aplikace pro počítač

Autokameru je možné díky USB konektoru propojit s počítačem. Kamera funguje pomocí aplikace s názvem MyNextbase Player, která je určena pro počítač. Aplikaci si můžete nainstalovat pro počítače s Windows i pro macOS

Aplikace je velmi jednoduchá a intuitivní, její instalaci zvládne bez problémů každý.

Daný záznam je možné přehrávat, editovat a také získat spoustu zajímavých informací

V aplikaci máte seznam všech nahraných videí. Pokud si vyberete záznam, tak poté můžete vidět spoustu detailních informací, jako je, přehledná mapa, kde jste se v daný okamžik pohybovali, také vidíte informace jako je rychlost, GPS souřadnice a osu pohybu. Další zajímavostí je také to, že si záznam můžete přibližovat, tedy můžete přečíst SPZ vozidla, dopravní značky nebo jiné důležité věci na silnici.

Videa lze editovat, sestříhat dle potřeby a také přidat poznámky

Videa můžete sdílet na MyNextbase cloud a je možné je poslat kamarádovi nebo uploadovat na Youtube. 

Další vychytávkou je i to, že můžete jednoduše udělat snapshot neboli snímek aktuální obrazovky.  

Firmware aplikace je možné průběžně aktualizovat.

Aplikaci MyNextbase Player hodnotíme celkově velmi kladně, díky dobrému propracovávání a intuitivnímu zpracování a také přehlednému prostředí. Všechno tohle uživateli usnadňuje práci v aplikaci.

Nextbase 622GW PC aplikace

Finální hodnocení

Při minulém testování kamery Nextbase 322GW, kterou řadíme do nižší třídy jsme si stěžovali na různé nedostatečné funkce, která kameře chyběli. Poté jsme dostali k testování vyšší řadu autokamera Nextbase 622 GW, a ta splnila naše očekávání. Jednak má perfektní vlastnosti a nastavení kamery, ale také nabízí dostatek praktických funkcí.

Díky kabinovému modulu a také 4K rozlišení by kamera svoji funkci perfektně splnila například v kabině rallye auta, kde by mohly vzniknout velmi zajímavé a poutavé záběry. 

Palubní kameru Nextbase 622 GW pořídíte již za cenu okolo 6990 Kč. Celkově kameru hodnotíme velmi kladně, jak její zpracování a design, tak její nabízené funkce, které autokamera plní při své práci perfektně. 

Autokameru Nextbase 622 GW doporučujeme pro náročné uživatele. Naopak pro méně náročné uživatele můžeme doporučit autokameru nižší řady Nextbase 322GW. Autokameru řadíme do vyšší střední třídy, a v našem testu vyšla velmi dobře, tudíž od nás dostává 90 %.

Výhody Nextbase 622GW

 • 4K rozlišení a Super Slow Motion režim.
 • Polarizační filtr, který perfektně eliminuje odrazy od čelního skla.
 • Stabilizace obrazu skvěle funguje , pokud jedete na nerovném povrchu nebo na výmolech. Záznam tak nebude roztřesený a záběr bude čistý a neztratíte žádné detaily v záznamu.
 • Režim extrémního počasí vám zlepší kvalitu videa v mlze nebo v dešti.
 • Hlasové ovládání Alexa.
 • What3words navigační alternativa GPS souřadnic pro přesné sdílení polohy.
 • Perfektně propracovaná aplikace pro telefon i počítač.
 • Click and Go Pro systém umožní jednoduché vycvaknutí kamery z držáku.
 • Velký dotykový displej.
 • Další moduly ke kameře a další příslušenství je možné dodatečně dokoupit.

Nevýhody Nextbase 622GW

 • Funkce SOS Emergency není v České republice ani na Slovensku prozatím podporována.
 • Vysoká pořizovací cena.
 • Chybí upozornění na měřené úseky na silnici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...