Domů » Sport » Red Bull chystá pro příští rok velké změny, dočkáme se návratu známého jména

Red Bull chystá pro příští rok velké změny, dočkáme se návratu známého jména

0
Red Bull chystá pro příští rok velké změny, dočkáme se návratu známého jména

Newey hlásí návrat

V současné éře Formule 1 neexistuje inženýr, který by byl považován za geniálnějšího než Adrian Newey. Právě tomuto geniálnímu Britovi vděčí rakouská stáj Red Bull a i Sebastian Vettel za své čtyři mistrovské tituly. Tato vítězná éra Red Bullu započala v roce 2009, kdy přišly radikální změny v oblasti aerodynamiky, která začala hrát mnohem větší roli než stránka motorová. To nahrávalo právě Neweymu s jeho inovátorským přístupem k aerodynamice. Po sezóně 2013 přišla změna pravidel ohledně motoru i aerodynamiky. Od té doby se stal motor tím důležitějším na monopostu. Tento přístup ke stavbě závodního monopostu Neweyho dosti znechutil. Z toho důvodu začal v Red Bullu působit již jen jako technický poradce a svou pozornost nasměroval především k návrhům závodních jachet a společně s britskou automobilkou Aston Martin pracoval na hypersportu AM-RB 001.

 

 

Vrátí se Red Bull na vrchol?

Nyní ovšem Newey a Red Bull ohlašují novou kapitolu vzájemné spolupráce. V příštím roce se můžeme těšit na formule postavené dle nových technických regulí upravující aerodynamickou stránku vozů, která se stane opět tou důležitější. Vozy budou rovněž obouvat o pětadvacet procent širší pneumatiky a jiné koncepce se dočká i šasi. Christian Horner, šéf stáje Red Bull oznámil, že Neweyho zájem o Formuli 1 je zpět a již se naplno ponořil do přípravy vozu pro nadcházející sezónu.

 

Dokáže Red Bull sesadit Mercedes?

Tato zpráva znamená vztyčený ukazovák pro německý Mercedes i italské Ferrari. Red Bull navíc bude i v příštím roce pohánět stále se zlepšující pohonná jednotka od Renaultu a nic se nezmění ani na ambiciózní jezdecké sestavě Ricciardo, Verstappen. V příštím roce se tedy dá očekávat, že Red Bull se pokusí opět vrátit na vrchol a konečně sesadit z trůnu dominující Mercedesy.

 

Foto: Wikipedia.com, Youtube.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nejrychlejší motorka na světě

TOP 10: Nejrychlejší motorky na světě

0
Motorky nejenže poskytují svým jezdcům adrenalinový zážitek, ale některé z nich dosahují rychlosti, které by mohly překvapit i ty největší nadšence rychlých jízd. Zde...