Domů » Autonovinky » Rok 2018 ve znamení návratu BMW 8

Rok 2018 ve znamení návratu BMW 8

0

V roce 2018 nás čeká návrat osmičkové řady BMW. Ještě ani neproběhlo oficiální představení, ale již víme kusé informace a na internet se dostaly špionážní fotky. Automobil v mnohých směrech vychází z loňského konceptu, ale i tak se mu dostalo mnohých změn. Vše ale nasvědčuje tomu, že BMW 8 bude nádherné.

Rok 2018 ve znamení návratu BMW 8

Jak blízko je konceptu?

Automobilce se podařilo přenést mnoho designových prvků i na sériovou verzi. Na přídi je klasicky mohutná mřížka chladiče, která dostala menší úpravu tvaru. Změny se také týkají světlometů. Jsou dlouhé a táhnou se téměř až na boční stranu vozu. Kde ale jsou znatelné rozdíly ve vzhledu, tak to je zadní strana vozu. Oproti konceptu získala civilizovanější vzhled, ale stále působí agresivně a přitom elegantně. Objevují se zde naprosto přepracovaná světla doplněná o redesignovaný nárazník.

Interiér s nádechem budoucnosti a klasickými tlačítky

Není překvapením, že interiér se ponese v duchu futuristiky. Bude nabízet dostatek elektroniky i pro ty nejnáročnější. Vzhled je značně inspirován interiérem BMW 8 Concept. I přesto najdete na středním panelu klasická tlačítka, která používáme již desítky let. Tlačítka ale doplňuje rozměrný multimediální systém.

Typ motoru si vybere každý

Základní informace známe také o motorizaci řady 8. Možná vás překvapí verze iPerformance, což bude plug-in hybrid. V dnešní době se však o výrazný výstřelek nejedná.

Zajímavější verze bude nabízena s V6. Tato verze bude pravděpodobně disponovat objemem 3 litry. V závislosti na palivu, benzín nebo nafta, bude výkon 326 nebo 261 koní. To dostačuje ke zrychlení z 0 na 100 km/h pod 6 vteřin.

A teď to nejlepší. V8 s dvojitým turbem a objemem 4,4 litry. Tato specifikace bude dávat více než 600 koňských sil. Žádná ekologická pohádka, ale čistá brutální síla osmiválce. Je také dost možné, že přijde verze V12. Jednalo by se o model M860. Motor by měl objem 6,6 litru a byl by podpořen dvěma turby. Výkon by se přenášel do všech čtyř kol.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články