Domů » Aktuality » ŘSD má plán na plynulý provoz na dálnicích

ŘSD má plán na plynulý provoz na dálnicích

0

Dálnice v České republice jsou notoricky známé pro kolony, zdržení a nikdy nekončící opravy. Ani nyní během prázdnin se situace výrazně nezlepšila. Obrovské množství vozů se vydává na dovolenou do Chorvatska nebo do Itálie, a první nepříjemnosti je stihnou jen kousek po vyjetí. Prý byl ale vytvořen plán, na základě kterého by se mělo dosáhnout bezproblémové jízdy po dálnicích.

ŘSD má plán na plynulý provoz na dálnicích

Uzavírky jsou jako houby po dešti

Během léta roku 2019 proběhne na našich dálnicích více než 40 uzavírek. Je tedy jasné, že tohle dopravě prospět nemůže. ŘSD ale výrazně posílilo své řady, tudíž by na neobvyklé situace měli být připraveni. Už jen pro údržbu dálnice D1 je připraveno celkem 31 kusů samochodných zametačů a také 22 asistenčních vozidel. Ty mají za úkol asistovat a pomáhat řidičům v krizových situacích a při uvíznutí v kolonách. Myslí se i dopředu, tudíž byly posíleny řady sypacích souprav. Mělo by jich být připraveno až 176. Dokonce přibydou i vozy, které mají za úkol pokládat dopravní značení.

Více informací na cestách

Bezpečnost na silnicích také pozitivně ovlivňuje informovanost řidičů. Mají tak šanci včas upravit styl jízdy nebo vybrat jinou trasu jízdy. Po dálniční síti se bude nacházet 136 informačních tabulí, které budou řidičům servírovat čerstvé informace z trasy. Chybět nebude ani doporučení pro zvýšení bezpečnosti provozu. Není to žádná světová novinka, ale u nás se bohužel zatím moc nerozmohla. Takové informační tabule můžete znát třeba z dálnic ve Slovinsku. Doporučení se budou zobrazovat i v anglickém jazyce. Budou mezi ně patřit hesla: Dodržuj rychlost, Jezdi vpravo, Udržuj odstup, Odpočiň si a Připoutej se.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články