Domů » Zajímavosti » Ryhleji než 130 km/h na dálnici? A legálně?

Ryhleji než 130 km/h na dálnici? A legálně?

0
Ryhleji než 130 km/h na dálnici? A legálně?

Na dálnicích je zpravidla maximální povolená rychlost 130 km/h. Pokud si chcete legálně užít trochu zábavy a jet výrazně rychleji, tak se musíte vydat na německou dálnici. Tam si můžete rychlosti užít do plna. U nás ovšem nic takového nezkoušejte. Podobná situace by ale mohla být u našich jižních sousedů.

Výhody odstranění maximální rychlosti

Když se bavíme o německých dálnicích, tak si řekněme, jaký mělo odstranění maximální rychlosti vliv na provoz. Na 60% dálnic v Německu je rychlost neomezená. A pro některé možná překvapivě nemá neomezená rychlost žádný vliv na vyšší počet nehod. Můžete si tak v podstatě říci, že odstranění limitu nezvyšuje nehodovost. Navíc emise rostou společně s množstvím brzdění a zrychlování. Zůstává tedy jedna otázka. Proč neodstranit limit všude?

V Rakousku se nejspíš stane skutečností

Tuto otázku si nejspíš položil Norbert Holer. Je to rakouský ministr pro infrastrukturu. Ten navrhl odstranění maximálního limitu na dálnicích. Jeho návrh byl rok bez rozhodnutí, ale teď se odpovědi dostalo. Návrh nebyl zcela podpořen, přesto se ale uskuteční. Zvýšení maximální rychlosti se tak bude týkat dálnice A1 mezi Salzburgem a Vídní. Maximální rychlost bude navýšena na 140 km/h.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...