Šílený Hennessey VelociRaptor 6×6

0
5392
Hennessey VelociRaptor

Jako kdyby čtyřkolový VelociRaptor byl málo. Americká firma Hennessey se nejspíše inspirovala u G63 6×6 a pustila se do dalšího projektu. Základem je nejprodávanější pickup na světě v historii. Jedná se o Ford F-150 Raptor. A kdo viděl tento vůz na vlastní oči tak ví, že je obrovský. Tak obrovský, že vás s ním na evropské silnici nikdo zaručeně nepřehlédne. A teď si představte šestikolovou prodlouženou variantu s názvem Hennessey VelociRaptor 6×6.

Léčba ve firmě Hennessey

Hennessey je tuningová firma, kterou vedou opravdoví nadšenci pro rychlost. A extrémy. Každý automobil, který projde jejich léčbou dostane masivní turbo nebo kompresor, který saje i sousedovy děti, výfuk s obrovským průměrem, robustní kola s velikostí Peugeotu 206 a další úpravy.

Co těch šest kol pohání

Určitě vás zajímá motor, jež pohání šest dvacetipalcových kol. Jedná se o šestiválec EcoBoost s dvojitým přeplňováním a objemem 3,5 litru. Důkladným laděním z něj dostali výkon 448 kW. To se rovná 610 koním. Točivý moment je 843 Nm. To je dost na to, aby projel jakkoliv rozbitý terén. A co víc. S váhou 2,8 tuny a odporem šesti obrovských kol dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 4,9 sekundy. To je méně než množství sportovních aut o polovinu lehčích. Maximální rychlost této pevnosti se bude pohybovat kolem 220 km/h.

Zvýšit a prodloužit

Obrovské úpravy se samozřejmě konaly i na karoserii. Kvůli přidání kol byla prodloužena až na 5,6 metru. Přidány byly i uzamykatelné diferenciály na celkový počet tři. Stejně jako u verze 4×4 byl zvýšen podvozek a vybaven byl tlumiči Fox. O spolehlivé zabrždění obrovské váhy v pohybu se starají obrovské brzdy a pneumatiky Toyo Open Country. Osazení brzd může projít příplatkovým upgradem, za nějž dostanete šestipístkové Bremba. Zajímavou příplatkovou volbou je pancéřování části karoserie. Z noci můžete udělat den LED osvětlením na střeše. K dispozici je samozřejmě i osvětlení klasickými světlomety na přídi. Nechybí masivní přední nárazník a rám pro zpevnění korby.

Pokud máte zájem

Vyrobeno bude pouze 50 kusů. Ověšeny budou cenovkou 7,7 milionů korun, což je méně než Mercedes G36 6×6. V případě koupě si na hotový výrobek počkáte 11 měsíců. Jestli se čekání vyplatí je jen na vás.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno