Domů » Autonovinky » Šílený Hennessey VelociRaptor 6×6

Šílený Hennessey VelociRaptor 6×6

0

Jako kdyby čtyřkolový VelociRaptor byl málo. Americká firma Hennessey se nejspíše inspirovala u G63 6×6 a pustila se do dalšího projektu. Základem je nejprodávanější pickup na světě v historii. Jedná se o Ford F-150 Raptor. A kdo viděl tento vůz na vlastní oči tak ví, že je obrovský. Tak obrovský, že vás s ním na evropské silnici nikdo zaručeně nepřehlédne. A teď si představte šestikolovou prodlouženou variantu s názvem Hennessey VelociRaptor 6×6.

Šílený Hennessey VelociRaptor 6×6

Léčba ve firmě Hennessey

Hennessey je tuningová firma, kterou vedou opravdoví nadšenci pro rychlost. A extrémy. Každý automobil, který projde jejich léčbou dostane masivní turbo nebo kompresor, který saje i sousedovy děti, výfuk s obrovským průměrem, robustní kola s velikostí Peugeotu 206 a další úpravy.

Co těch šest kol pohání

Určitě vás zajímá motor, jež pohání šest dvacetipalcových kol. Jedná se o šestiválec EcoBoost s dvojitým přeplňováním a objemem 3,5 litru. Důkladným laděním z něj dostali výkon 448 kW. To se rovná 610 koním. Točivý moment je 843 Nm. To je dost na to, aby projel jakkoliv rozbitý terén. A co víc. S váhou 2,8 tuny a odporem šesti obrovských kol dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 4,9 sekundy. To je méně než množství sportovních aut o polovinu lehčích. Maximální rychlost této pevnosti se bude pohybovat kolem 220 km/h.

Zvýšit a prodloužit

Obrovské úpravy se samozřejmě konaly i na karoserii. Kvůli přidání kol byla prodloužena až na 5,6 metru. Přidány byly i uzamykatelné diferenciály na celkový počet tři. Stejně jako u verze 4×4 byl zvýšen podvozek a vybaven byl tlumiči Fox. O spolehlivé zabrždění obrovské váhy v pohybu se starají obrovské brzdy a pneumatiky Toyo Open Country. Osazení brzd může projít příplatkovým upgradem, za nějž dostanete šestipístkové Bremba. Zajímavou příplatkovou volbou je pancéřování části karoserie. Z noci můžete udělat den LED osvětlením na střeše. K dispozici je samozřejmě i osvětlení klasickými světlomety na přídi. Nechybí masivní přední nárazník a rám pro zpevnění korby.

Pokud máte zájem

Vyrobeno bude pouze 50 kusů. Ověšeny budou cenovkou 7,7 milionů korun, což je méně než Mercedes G36 6×6. V případě koupě si na hotový výrobek počkáte 11 měsíců. Jestli se čekání vyplatí je jen na vás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...