Domů » Srovnání » Škoda Superb vs Volkswagen Passat

Škoda Superb vs Volkswagen Passat

0

Škoda Superb třetí generace se může pyšnit titulem české auto roku a nekonečnou přízní českých motoristů. Ano, Superb je skutečně skvělým vozem, nesmíme ale zapomínat, že se s trochou nadsázky, jedná pořád jen o Volkswagen Passat s novou karoserií. Tak či tak, Superb a Passat patří s přehledem mezi nejprodávanější manažerské sedany českého, i evropského trhu. Který je ale lepší? Na tuto záludnou otázku se společně podíváme v následujících řádcích.

Škoda Superb vs Volkswagen Passat

 

Originalita nebo tradice?

Začneme jako vždy u designu.  Designový jazyk Škody se razantně proměnil s příchodem Jozefa Kabaně, z jehož mistrovského pera vzešly modely Fabia a Octavia třetí generace. Směr designu, pro který hledá Kabáň ispiraci v českém křišťálu nebo kubistickém umění a architektuře dává velké limuzíně ostré, agresivní rysy a u přihlížejících budí skutečný dojem vytříbenosti.

 

Volkswagen u Passatu sází naopak na svůj typický přístup čistých horizontálních linií, jenž vůz opticky prodlužují v příčném i horizontálním směru.

Jednoznačný vítěz

Nezáleží, zda-li jste ortodoxním fanouškem Škodovky či zarputilým zastánce „fauvé“. Při pohledu na oba voze je zkrátka jasné, že souboj po designové stránce vyhrála mladoboleslavská automobilka na plné čáře.

 

 

Liftback poráží sedan

Co považuje český národ za extrémně důležité při nákupu vozu je jeho praktičnost a variabilita zavazadlového prostoru. To velice dobře ví i Škoda a v tomto ohledu před Volkswagenem vyhrává na plné čáře. Passat, pokud nepočítáme verzi Kombi, nabízí jen variantu sedan, kterou Češi dvakrát v lásce rozhodně nemají, zatímco Superb nabízí praktickou záď liftback. Pokud tedy toužíte po praktičnosti, zároveň se vám ale příčí jízda k kombíkem, není co řešit.

 

Německý tvrďák a český univerzál

Co se komfortu jízdy týče, jsou si oba vozy podobné a přitom zcela odlišné. Při poklidné jízdě hledáte rozdíly jen těžko. Ty se totiž dostaví při ostřejší jízdě. V té se daleko lépe cítí tvrdší Passat než do komfortna naladěný Superb.

 

Rozdíly v převodovkách a motorech, které používají oba vozy naprosto shodně, snad nemá cenu vůbec porovnávat.

 

Resumé

Rozhodnutí který vůz z této dvojice je poněkud zapeklité. Každý se snaží zaujmout jinou sortu lidí. Je ale jasné, že pro nás Čechy bude mít Superb vždy o něco lepší reputaci. Ať už pro svou praktičnost, pohodlný podvozek, nebo jen proto, že je to zkrátka auto z Mladé Boleslavi.

 

Foto: Škoda, Volkswagen

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...