Domů » Srovnání » Škoda Yeti vs Opel Mokka

Škoda Yeti vs Opel Mokka

0

Menší SUV a crossovery prožívají v současné době obrovský boom. Vládcem tohoto segmentu je v České republice celkem suveréně Škoda Yeti. Ta je ale více ohrožována mnoha konkurenty. Jedním z nich je i zástupce německého Opelu – Mokka.

Škoda Yeti vs Opel Mokka

Po designové stránce hlásíme nerozhodně

Design a vzhled vozu je značně subjektivní záležitostí. Sám jsem sem vlastně ani nerozhodl, kterým z porovnávaných vozů se mi více zamlouvá. Yeti i Mokka mají zkrátka něco do sebe a záleží jen a čistě na preferencích zákazníka.

Interiér ale hovoří jasně

Design exteriéru je u Mokky i Yetim srovnatelný. To se ale nedá řící o interiéru. Yeti je po stránce interiéru klasickou škodovou a není zde nic, co by nás mohlo nějak výrazněji překvapit.

Zato interiér Opelu, to je jedno velké překvapení. Zde se projevuje zub času, který Mokku stíhá a uvnitř vozu si člověk opravdu nepřipadá jakoby seděl v novém voze.

Ve městě dravá štika, v terénu ryba na suchu

Začněme u německého zástupce. Mokka ve verzi 4×4 jízdně opravdu exceluje. Ve městě se pohybuje jako ryba ve vodě, ostatně stejně jako na okreskách. Problém ovšem nastane, pokud s vozem zajedete do terénu. Zde ovšem exceluje (na poměry své třídy) Yeti a ukazuje, že se nejedná jen o obyčejné městské vozítko. Ostatně ani jízda po městě a okreskách není Yetimu cizí.

Chybu neuděláte ani s jedním!

Hledáte-li crossover s cenou do půl milionu korun, pro pohyb po městě a českých okreskách, rozhodně neuděláte chybu ani u jednoho vozu. Pokud se chcete alespoň částečně odlišit od všudepřítomných koncernových vozů, je pro vás Mokka ideální volbou.

Naopak otužíte li po opravdové jistotě, která se nezalekne terénu a jejíž interiér není plný tlačítek, rozhodně sáhněte po Yetim.

Foto: Škoda, Opel

Previous article Jak funguje aerodynamický přítlak?
Next article Brutální offroad ohromil Bangkok
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články