Domů » Aktuality » Skončí diesel i u nás? Podle prodaných vozů ano

Skončí diesel i u nás? Podle prodaných vozů ano

0
Skončí diesel i u nás? Podle prodaných vozů ano

Snižující se počet prodaných automobilů s pohonem na diesel není překvapující. Notný je hlavně v Německu, kde se je pomalu, ale jistě snaží zrušit. Jenže ony nám nafty neupadávají jen u západních sousedů.

U malých vozů diesel již končí

Už můžeme vytyčit i kategorie, kde nafty prostě neprodávají. Těmi jsou menší vozy, hlavně ty malinké na popojíždění po městě. Jediné auto z této kategorie vybavené dieselem, které bylo prodáno za měsíc duben, byl Fiat Panda. Jak již víme, tak taková Fabie již s dieselem definitivně končí. V aktuální době se doprodávají skladové kusy, které jednou dojdou a Fabii v naftě si již nekoupíte. Poměr 1 nafta na 10 benzínů se tak začne velice rychle měnit.

Zájem o benzín narůstá

Napříč většinou typů vozů tak vede benzín. To nám ale řekly i dlouhodobé předpovědi. Překvapivý tedy může být jen masivní ústup od dieselu v segmentu mini-aut. Velký vliv má i cena a velikost vozů. Ve vozech MPV, SUV a těch sportovních tak je ze zásady benzín.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Emisní norma Euro 7

Co přináší nová emisní norma EURO 7?

0
Emisní norma Euro 7 je velmi diskutovaným tématem v celé České republice a také v celé Evropě. Nedávno byla schválena a odsouhlasena její mírnější...