Domů » Srovnání » Souboj: Škoda Superb 3 versus Volkswagen Passat 3

Souboj: Škoda Superb 3 versus Volkswagen Passat 3

0

Oblíbené vozy ředitelů a vysokých manažerů pocházejí ze stejného koncernu a jak Passat, tak Superb celkem nedávno představily své nové generace, VW loni, Škoda letos na začátku léta.

Souboj: Škoda Superb 3 versus Volkswagen Passat 3

Stejný podvozek, stejný motor

Oba dva vozy jsou postavené na stejném základu modulární koncernové platformy s názvem MBQ, a tak je jasné, že budou mít spoustu podobných vlastností. Superb i Passat váží zhruba 1,5 tuny, a mají například stejnou konstrukci náprav i elektroinstalaci.

Superb versus Passat: design působí odlišně

I když byly oba vozy nedávno představeny v nejnovější verzi, výrazná změna oproti předchozí generaci čekala pouze Superb. Passat je stále umírněným, elegantním a upjatým vozem, zatímco Superb po předchozí generaci výrazně prokoukl. Na karoserii se objevily prolisy, světla i maska působí výrazněji a, nebojme se to říci, konečně je ze Superbu zase hezké auto. Passat zase dělá mnohem serióznější dojem.

Co najdeme v interiéru

Přístrojová deska obou vozů působí na první pohled velmi podobně, ale v detailech se informační panely odlišují. Společné ovšem mají hlavně kvalitní zpracování.
Díky délce obou vozů – Superb měří 4861 mm a Passat 4767 mm – je jasné, že pohodlí uvnitř a zejména dostatek prostoru je zaručeno i cestujícím na zadních sedadlech. V tomto ohledu je známý zejména Superb, který má za předními sedadly až nemravně hodně místa.

V Superbu se bez problémů přestěhujete

Tradiční silnou stránkou českých vozů je i velikost kufru. Superb má navíc na rozdíl od tradičního sedanu Passatu výklopnou celou zadní stěnu, nikoli jen víko kufru, a tak když se k možnosti sklopit sedadla bez vzniku jakéhosi schodu (což se stane v Passatu) připočítá ještě i možnost odklopení čtvrtiny auta a nižší nakládací hrana, klidně se můžete po celém dni ředitelování ve svém voze ještě přestěhovat i s lednicí a skříněmi.

Sourozenci jsou si současně konkurenty

Z výše uvedeného je jasně patrné, že přesto, nebo právě proto, že jsou Superb a Passat koncernovými sourozenci, jsou si v mnoha ohledech velmi podobní a přitom tak jiní, a tak si samozřejmě konkurují. Pro nás je to dobrá zpráva, můžeme si ze souboje Superb versus Passat vybrat to auto, které se nám prostě víc líbí.

foto: autorevue

Previous article Opel Astra Sports Tourer
Next article Jak funguje GPS sledování vozidel
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články