Domů » Autonovinky » Stane se 500 km/h autem realitou? Corbellati Missile

Stane se 500 km/h autem realitou? Corbellati Missile

0

Rychlost 400 km/h již dnes nějakou výzvou není. Zvládá ji hned několik vozů. Některé si vyjmenujme: Hennessey Venom, Koenigsegg Agera RS, Buggati Chiron a Veyron. Všechny byly vyrobeny automobilkami s obrovskými zkušenostmi ve výrobě supersportů. Jaký cíl si tak může dát firma, která se až do této doby věnovala šperkům a umění? Nic menšího než stvořit vůz se schopností jet 500 km/h.

Stane se 500 km/h autem realitou? Corbellati Missile

Největší osmiválec dnešní doby

Je příznačně pojmenovaný Missile. To znamená „střela“. A tak by také měl jet. Corbellati Missile bude poháněn osmiválcem. Žádný W16 jako u Chironu. S objemem 9 l to nejobjemnější osmiválec dnešní doby. Navíc bude podporován dvěma turbodmychadly. Díky této specifikaci bude výkon těžko uvěřitelných 1825 koní a točivý moment 2350 Nm. Jedná s o motor s hliníkovým blokem a čtyřmi ventily na každém válci.

Obrovská rychlost, obrovské pneumatiky, obrovské brzdy

Výkon půjde přes šestistupňovou převodovku pouze na zadní kola. Zadní náprava bude vybavena samosvorným diferenciálem. Kola budou mít velikost 20 palců. Pro maximální přilnavost na nich budou monstrózní pneumatiky se šířkou 345 mm. Takhle výkonné auto musí i bezpečně a rychle zastavit. O brzdění se budou starat karbon-keramické brzdy jejichž kotouče budou mít průměr 394 mm a tloušťku 36 mm. Brzdové destičky bude proti kotoučům tlačit šest pístků na každém třmeni.

Karbon se s karbonem sešel

Maximální rychlost si žádá minimální hmotnost. Ta bude dosažena karbonovým šasi, na které budou upevněny karbonové panely karoserie. Lehké auto bude ve vysokých rychlostech stabilizovat adaptabilní vzduchové odpružení. Celá karoserie bude údajně vysoká pouze 117 centimetrů, zatímco dlouhá bude 4,67 metru.

Poprvé měl být Missile předveden na ženevském autosalonu. V dnešní době máme k dispozici jen několik počítačových ilustrací. Myslíte, že auto rodiny obchodující se šperky bude skutečně rychlejší než výrobky značek jako Bugatti? Zařadí se mezi uctívané supersporty?

Foto: Corbellati.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články