Domů » Srovnání » Superb Combi má nového vyzyvatele

Superb Combi má nového vyzyvatele

0

Škoda Superb patří v České republice mezi nezpochybnitelného krále segmentu střední třídy. Dvojnásob to platí o jeho variantě Combi. Škoda by se ale měla mít na pozoru. Na náš trh totiž zavítal jeho vážný konkurent z Jižní Koreje, který se Superbu pokusí vzít pevnou půdu pod nohama.

Superb Combi má nového vyzyvatele

 

Optima se dočkala kombíku

Zmiňovaným jihokorejským konkurentem tuzemského Superbu samozřejmě není nikdo jiný, než modernizovaná Kia Optima. Ta byla na náš trh uvedena již začátkem letošního roku. Dlouho se ale potýkala s obrovským handicapem, který ji prakticky založení Češi nemohli odpustit. Ano, hádáte správně. Kia Optima byla při svém příchodu na náš trh dostupná pouze ve verzi sedan.

 

To naštěstí pro Kiu již neplatí a Optimu je možno pořídit i ve verzi Sport Wagon, neboli „ v kombíku“. Pojďme se tedy blíže podívat na českou stálici posledních let a jejího korejského konkurenta.

 

 

Design

Designově jsou od sebe oba kombíky vzdálené tak, jak je to jen možné. Škoda vsadila na osvědčené ostré hrany, připomínající český křišťál, z pera Jozefa Kabaně.

 

 

Oproti tomu designové oddělení Kie vsadilo na osvědčený a uhlazený design. Přední část vozu se vyznačuje pro Kiu typickou maskou chladiče ve tvaru „tygřího čumáku“. To je ovšem jediný výrazný prvek celého designu Optimy. Hodnocení designu je samozřejmě otázka osobních preferencí, proto nebudeme vynášet nějaký konečný verdikt, je totiž jen na vás, zda se vám líbí ostré rysy Škody či elegance Kie.

 

Interiér

Ať je váš názor na koncern Volkswagen jakýkoli, jedno se Němcům upřít nedá. Tím jsou její kvalitně vyrobené a skvěle fungující interiéry. Rozmístění jednotlivých ovládacích prvků, stejně jako kvalita materiálů a jejich slícování je v případě Superbu prakticky bezchybná. Kvalita interiérů bývala dlouhou dobu Achillovou patou Korejců.

 

 

Při usazení do Optimy by vás nějaké pochyby o kvalitě interiéru rozhodně nenapadly. Naopak na vás dýchne luxusní atmosféra luxusu, známá z prémiových značek typu BMW. V otázce prostornosti si Optima se Superbem v ničem nezadají. Jediné, v čem Superb svého asijského soka jasně poráží je velikost zavazadlového prostoru.

 

Motorizace

Široká paleta volitelných motorizací je velkým benefitem Škody Superb a zároveň kamenem úrazu Optimy. Ta je totiž u nás nabízena pouze s jedním jediným motorem, a to sice s naftovou sedmnáctistovkou. Vyznavači zážehových motorů tak s Kiou rozhodně spokojeni nebudou. Naštěstí zde existuje alespoň šance zvolit si mezi šestistupňovým automatem či manuálem.

 

Jak si stojí Škoda Kodiaq v porovnání se svou asijskou konkurencí?

 

Foto: Kia, Škoda

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články