Domů » Aktuality » Svolávácí akce: Řešení problémů s cukajícími 1.5 TSI

Svolávácí akce: Řešení problémů s cukajícími 1.5 TSI

0

Není žádné tajemství, že motorizace 1.5 TSI nepatří mezi ty nejspolehlivější a nejoblíbenější. Je známá cukáním, trháním a velice nepěkným projevem chodu. Tento přeplňovaný čtyřválec je ve studeném stavu velice nepříjemně řídit. Už v minulosti se prováděly nějaké opravy v autorizovaných servisech, nyní ale byla vyhlášena svolávací akce.

Svolávácí akce: Řešení problémů s cukajícími 1.5 TSI

Pro 1.5 TSI problémy snad nikdy neskončí

Platí tedy pro vozy Volkswagen, Škoda a Seat, které jsou vybaveny tímto motorem. Týká se ale přesně jednoho typu motoru. Svolávací akce tedy platí na motory vyrobené v květnu a červnu roku 2019 s označením 1.5 TSI EA211evo 110 kW a s alternátorem 180A. Podle výrobce byl problém popsán tak, že kvůli nedostatku točivého momentu dochází ke známému cukání a škubání, dík U starších motorů se tento problém řeší softwarovou úpravou a svolávací akce se jich netýká.

Jakých vozů se svolávací akce týká?

Pokud tedy takový motor máte a chcete se ještě ujistit, tak vám dáme více informací. Kódové označení akce pro Škodovky je 24EV a týká se modelů Superb, Karoq a Kodiaq. U Volkswagenu najdete kódové označení 24ER a svolávají se modely Passat, Arteon, Tiguan a Touran. Zbývá nám ještě Seat, ve jehož případě je to 24 EP a modely Ateca a Tarraco. Pokud se svolávací akce bude týkat i automobilky Audi, tak to ještě prozrazeno nebylo.

Svolávají se po celém světě

Globálně by se mělo jednat až o 17 000 vozů Škoda, 8 000 Seatů a 8 000 vozidel Volkswagen. Je to tedy docela velký problém a automobilky by pravděpodobně byly raději, kdyby se vůbec neobjevil. Jen v Německu se svolá více než 12 000 vozidel. Máte také motor 1.5 TSI, ale podle kódu se vás svolávací akce netýká? V tom případě navštivte autorizovaný servis, kde vám softwarovou úpravu řídící jednotky provedou. Není ani překážkou, pokud obvykle navštěvujete servis jiný. Alespoň teoreticky vás zbaví cukání a u některých vozů objevující se „zdechání“ při rozjezdech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články