Domů » Aktuality » Svolávácí akce: Řešení problémů s cukajícími 1.5 TSI

Svolávácí akce: Řešení problémů s cukajícími 1.5 TSI

0
Svolávácí akce: Řešení problémů s cukajícími 1.5 TSI

Není žádné tajemství, že motorizace 1.5 TSI nepatří mezi ty nejspolehlivější a nejoblíbenější. Je známá cukáním, trháním a velice nepěkným projevem chodu. Tento přeplňovaný čtyřválec je ve studeném stavu velice nepříjemně řídit. Už v minulosti se prováděly nějaké opravy v autorizovaných servisech, nyní ale byla vyhlášena svolávací akce.

Pro 1.5 TSI problémy snad nikdy neskončí

Platí tedy pro vozy Volkswagen, Škoda a Seat, které jsou vybaveny tímto motorem. Týká se ale přesně jednoho typu motoru. Svolávací akce tedy platí na motory vyrobené v květnu a červnu roku 2019 s označením 1.5 TSI EA211evo 110 kW a s alternátorem 180A. Podle výrobce byl problém popsán tak, že kvůli nedostatku točivého momentu dochází ke známému cukání a škubání, dík U starších motorů se tento problém řeší softwarovou úpravou a svolávací akce se jich netýká.

Jakých vozů se svolávací akce týká?

Pokud tedy takový motor máte a chcete se ještě ujistit, tak vám dáme více informací. Kódové označení akce pro Škodovky je 24EV a týká se modelů Superb, Karoq a Kodiaq. U Volkswagenu najdete kódové označení 24ER a svolávají se modely Passat, Arteon, Tiguan a Touran. Zbývá nám ještě Seat, ve jehož případě je to 24 EP a modely Ateca a Tarraco. Pokud se svolávací akce bude týkat i automobilky Audi, tak to ještě prozrazeno nebylo.

Svolávají se po celém světě

Globálně by se mělo jednat až o 17 000 vozů Škoda, 8 000 Seatů a 8 000 vozidel Volkswagen. Je to tedy docela velký problém a automobilky by pravděpodobně byly raději, kdyby se vůbec neobjevil. Jen v Německu se svolá více než 12 000 vozidel. Máte také motor 1.5 TSI, ale podle kódu se vás svolávací akce netýká? V tom případě navštivte autorizovaný servis, kde vám softwarovou úpravu řídící jednotky provedou. Není ani překážkou, pokud obvykle navštěvujete servis jiný. Alespoň teoreticky vás zbaví cukání a u některých vozů objevující se „zdechání“ při rozjezdech.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nejrychlejší motorka na světě

TOP 10: Nejrychlejší motorky na světě

0
Motorky nejenže poskytují svým jezdcům adrenalinový zážitek, ale některé z nich dosahují rychlosti, které by mohly překvapit i ty největší nadšence rychlých jízd. Zde...