Domů » Autosalony » Škoda Superb slabší než kdy předtím

Škoda Superb slabší než kdy předtím

0
Škoda Superb slabší než kdy předtím

Přípravy na autosalon v Ženevě jsou v plném proudu a na povrch prosakují nejrůznější informace o chystaných modelech. Jinak tomu není ani u mladoboleslavské automobilky Škoda. Novinky se týkají modelu Superb a dvakrát nadšeni z nich zrovna nejsme. Dojde k ochuzení nabídky motorů a přijde o nejsilnější motorizaci. Všechny verze s motorem TSI nově budou mít filtr pevných částic.

Museli jsme to čekat

Ono se to vlastně vědělo již dříve. Ke konci roku 2018 vydala automobilka zprávu, ve které hovořila o konci nejsilnější motorizace 2.0 TSI s výkonem 206 kW. Ptáte se proč? Hledejte za tím přísné emisní limity. Nově si tak pod kapotou bude v nejlepším případě hovět motor s výkonem 200 kW. Dojde i ke změně v nabídce automatických převodovek. Končí tak dobře zažitá DSG se šesti stupni a nahradí ji její kolegyně se sedmi rychlostními stupni. Méně otáček při stejné rychlosti a teoreticky nižší spotřeba a nižší emise.

Škoda Superb není jediný model, kterého se změny týkají

Změny se týkají i dalších modelů. Vzpomeňme takový Kodiaq. Do nabídky se nově dostane motor 1.5 TSI, který disponuje výkonem 110 kW. Ten nahradí donedávna používaný 1.4 TSI. Ta z toho důvodu u automobilky končí. Přeci jen u většího auta vyšší objem motoru rozhodně uvítáme. I u oblíbeného TSI 2.0 dojde na změny. Tento motor s Milerovým cyklem díky provedeným změnám posílí na pěkných 140 kW. Je to tedy o 8 kW více, než u předchozí verze. Novinky ze světa motorů TSI ukončíme filtry pevných částic. Ty se budou nově montovat spolu s těmito motory a model nebude hrát roli.

Co je nového u Octavie RS?

Nejsportovnější model automobilky s názvem Škoda Octavia RS se také dočká změn pod kapotou. Naštěstí jsou všechny pozitivní. Do nabídky se dostal nový paket s názvem Challenge Plus. Znamená to nové technologie a prvky v interiéru, ale také zvýšení výkonu na 180 kW. Menší změny se budou dít i mezi předními koly. Klasický diferenciál totiž nahradí aktivní lamelový s označením VAQ.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...