Domů » Autonovinky » Toyota GR Yaris: Hodně agresivní nákupní taška?

Toyota GR Yaris: Hodně agresivní nákupní taška?

0

Malá Toyota, která způsobila v automobilovém světě poprask. Jedná se o nabroušený hothatch, který poměrně překvapí v době, kdy se automobilka Toyota zaměřuje na hybridy. Nebo to si minimálně veřejnost myslí. Uvnitř automobilky se to ale snaží změnit. Proto byla představena nová Supra, pracuje se na nástupci modelu GT86 a přišla kapesní střela Toyota GR Yaris. Proč by vás tohle auto mělo zajímat? Co když vám řekneme, že tento Yarisek pohání tříválec o výkonem 192 kW a poháněna jsou všechna čtyři kola?

Toyota GR Yaris: Hodně agresivní nákupní taška?
Toyota GR Yaris

Tříválec s výkonem skoro 260 koní? Kde to žijeme

Ano, slyšíte správně. Tento třídveřový hot hatch pohání tříválcový motor, který je ale přeplňovaný turbodmychadlem. Motor 1.6 Turbo generuje 192 kW, což je 257 koní. Maximální točivý moment je 360 N.m. Přes šestistupňový manuál jsou poháněna všechna čtyři kola a z 0 na 100 km/h dokáže GR Yaris zrychlit za 5,2 sekundy. Nejvyšší rychlost je 230 km/h. Chcete pro lepší představu nějaké porovnání? Ford Fiesta ST s motorem 1.5 EcoBoost dokáže na 100 km/h zrychlit za 6,5 sekundy.

Jaká je cena Toyota GR Yaris?

Tomu ale odpovídá také cena, která v případě GR Yaris není zrovna nízká. Samozřejmě se to dá očekávat, jelikož je tento vůz nabitý moderními technologiemi. Cena Toyota GR Yaris na českém trhu začíná na 899 000 Kč. Stojí na 18palcových kolech, nechybí diodové světlomety, dvouzónová klimatizace, bezklíčový vstup, parkovací kamery a kožené čalounění. Zajímavě ale zní příplatek za balíček Sport, který stojí 100 000 Kč. S ním získáte samosvorné diferenciály Torsen, kovaná kola a závodní tlumiče.

Zajímá vás spíše komfort?

Pokud ale nemáte takové závodní ambice, tak vás možná zaujme paket VIP. Ten stojí 50 000 Kč a obsahuje hlavně asistenční a komfortní prvky. Tím je třeba hlídání mrtvého úhlu, head-up displej, přední a zadní parkovací senzory, ozvučení od JBL a třeba také navigace.

Nová Toyota GR Yaris
Nová Toyota GR Yaris

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články