Domů » Aktuality » V Polsku řidiči nedostávají pokuty

V Polsku řidiči nedostávají pokuty

0

Policisté mohou doopravdy pomáhat a chránit. Ti v Polsku se rozhodli přestat s dáváním pokut. Místo toho v případě nějakého přestupku trestají jen ústní domluvou. Myslíte, že se jedná o čin čiré lidskosti? Ani tady tomu bohužel tak není. Tohle chování je spíše protest.

V Polsku řidiči nedostávají pokuty

Pokuty jen výjimečně

Již celý měsíc jsou tak přestupky řešeny domluvou a pokutové bločky zůstávají schovány. Překvapivě se tento systém nezvrhl v anarchii a z okolí Varšavy je v podstatě klidová zóna. Policisté se v dopravě stále nacházejí. Dohlížejí na pořádek a bezpečnost jako vždy, ale následky problémů jsou méně přísné. Pokuty se rozdávají, ale jen velmi zřídka. Většinou v situaci, kdy je ohroženo bezpečí obyvatel.

Proč?

Vše zapříčinily podmínky ve sboru. Policisté jsou nespokojeni s platy a s odměnami za udělení pokut. Ty byly závislé na počtu. Zavedli tak systém, kde se pokuty dávají jen za ty nejzávažnější činy. Výsledky se dostavily okamžitě. Od začátku dubna bylo uděleno celkem 496 pokut. Za předchozí tři měsíce to bylo 27 103.

Previous article Škoda Kamiq už je ve výrobě
Next article Subaru STI slaví 30 let
Pro některé jsou auta možná pouhým přibližovadlem, ale k tomu se já nehlásím. Jsem také vášnivý turista, který prochází hlavně inzertní servery s ojetinami. Ideální auto je podle mě nenápadné a prostorné, ale disponuje až nepotřebným výkonem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články