Domů » Zajímavosti » V Sosnové si dají dostaveníčko japonské zadokoly

V Sosnové si dají dostaveníčko japonské zadokoly

0

O naší oblíbené zadokolce Subaru BRZ se na našem webu bavíme poměrně často. Nesmíme ale zapomínat i na jeho dvojče Toyotu GT86. Ta si nedávno prošla modernizací a dokonce si pro nás Toyota připravila i praktičtější verzi shooting brake. Patříte-li mezi obdivovatele těchto sportovních japonských skvostů, nebo jste dokonce majitelem jednoho z těchto vozů, máme pro vás skvělý tip.

V Sosnové si dají dostaveníčko japonské zadokoly

 

 

Co vše bude k vidění?

Již 6. srpna se na autodromu v Sosnové u České Lípy uskuteční akce s názvem „Enjoy86“. Pod tímto názvem se uskuteční vůbec první evropské setkání majitelů vozů Toyota GT86 a Toyota AE86. Návštěvníci si budou moci užívat přítomnosti automobilů z České republiky, Polska, Německa i Rakouska. Přihlížející se budou moci kochat i pohledem na závodní speciál Toyota GT86 CS-R3, který se představí na divácky atraktivní Barum Rally, která se uskuteční od 24. do 28. 8. 2016. Tento závodní speciál bude na prestižní české rally reprezentovat německou závodní stáj Toyota Motorsport GmbH (TMG).

 

 

Speciál CS-R3 se na startovní listině vyjímá svou koncepcí, motor vepředu a pohon zadních kol, která z prostředí rally prakticky vymizela již před dlouhou dobou. V porovnání s běžným modelem GT86 disponuje závodní speciál násobně vyšším výkonem, upravenou aerodynamikou, silnějšími brzdami. Samozřejmostí pak je silná odtučňovací kúra, kterou si vůz, před svou přestavbou na závodní speciál, prošel.

 

Na své si přijdou i fandové „staré školy“

Na své si ale přijdou i fanoušci vozů, svým datem výroby příslušící do minulého století. K vidění totiž bude i mnoho exemplářů oblíbené Toyoty AE86, která se stala předobrazem moderní GT86.

 

Celá akce bude zahájena 6. 8. v 9:00 a brány výstavy se uzavřou v 18:00.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články