Domů » Sport » VC Rakouska – závod s infarktovým závěrem

VC Rakouska – závod s infarktovým závěrem

0

Po nudném závodě na novém městském okruhu v Baku se zraky všech fanoušků Formule 1 upírali na rakouský Red Bull Ring, který letos, hostil Velkou cenu Rakouska. Prakticky celý závodní víkend byl poznamenán deštivým počasím, které v těchto dnech panuje nad celou střední Evropou. Tato nepřízeň počasí se podepsala na výkonech závodníků v trénincích i samotné kvalifikaci. Byli jsme také svědky několika nehod. Ta postihla během jednoho z tréninků Sebastiana Vettela na Ferrari a Daniila Kvyata, jehož Torro Rosso narazilo do bariéry v průběhu první části kvalifikace. To ovšem nebylo jediné překvapení, kterého jsme se v kvalifikaci dočkali. Tím největším, jsou časy, které z rukávu tasili Jensen Button v McLarenu, který po Rosbergově penalizaci odstartoval ze třetího místa a Pascal Wehrlein, který zajel v první části kvalifikace naprosto úžasné kolo a dokázal se na svém Manoru dostat do druhé části kvalifikace, kde vybojoval 12. místo.

VC Rakouska – závod s infarktovým závěrem

 

Infarktový závěr a kontakt Mercedesů

Start velké ceny Rakouska se ani při nejmenším nevydařil Nicu Hulkenbergovi. Ten se začal z druhého místa rychle propadat. Start se naopak vydařil Nicu Rosbergovi a Kimimu Räikönnenovi. Při zahájení prvních zastávkách v boxech se nám začínalo pomalu a jistě schylovat k velké bitvě mezi rudými vozy Ferrari a stříbrnými šípy Mercedesu. Bohužel Sebastian Vettel si vybral pořádnou dávku smůly. Při jednou z průjezdu cílovou rovinkou mu explodovala zadní pneumatika, následně se z Vettela stal pouhým pasažérem. Poté co z trati sjel safety car a začalo se opět závodit, byli jsme svědky jednoho z nejdramatičtějších závodů letošní sezóny.

 

 

V samotném závěru jsme byli svědky epické bitvy mezi Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem o první místo, přímo na závodní dráze. Tento souboj nakonec vyvrcholil jejich vzájemnou srážkou. Naštěstí i po tomto kontaktu byli oba jezdci schopni dokončit závod. Rosberg ale přišel o své vedení v závodě, cílovou čáru proťal na čtvrtém místě, poté, co jej v závěru posledního okruhu překonali Vestappen a Räikkönnen.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články