VC Rakouska – závod s infarktovým závěrem

0
2225

Drama od prvních tréninků až do cíle

Po nudném závodě na novém městském okruhu v Baku se zraky všech fanoušků Formule 1 upírali na rakouský Red Bull Ring, který letos, hostil Velkou cenu Rakouska. Prakticky celý závodní víkend byl poznamenán deštivým počasím, které v těchto dnech panuje nad celou střední Evropou. Tato nepřízeň počasí se podepsala na výkonech závodníků v trénincích i samotné kvalifikaci. Byli jsme také svědky několika nehod. Ta postihla během jednoho z tréninků Sebastiana Vettela na Ferrari a Daniila Kvyata, jehož Torro Rosso narazilo do bariéry v průběhu první části kvalifikace. To ovšem nebylo jediné překvapení, kterého jsme se v kvalifikaci dočkali. Tím největším, jsou časy, které z rukávu tasili Jensen Button v McLarenu, který po Rosbergově penalizaci odstartoval ze třetího místa a Pascal Wehrlein, který zajel v první části kvalifikace naprosto úžasné kolo a dokázal se na svém Manoru dostat do druhé části kvalifikace, kde vybojoval 12. místo.

 

Infarktový závěr a kontakt Mercedesů

Start velké ceny Rakouska se ani při nejmenším nevydařil Nicu Hulkenbergovi. Ten se začal z druhého místa rychle propadat. Start se naopak vydařil Nicu Rosbergovi a Kimimu Räikönnenovi. Při zahájení prvních zastávkách v boxech se nám začínalo pomalu a jistě schylovat k velké bitvě mezi rudými vozy Ferrari a stříbrnými šípy Mercedesu. Bohužel Sebastian Vettel si vybral pořádnou dávku smůly. Při jednou z průjezdu cílovou rovinkou mu explodovala zadní pneumatika, následně se z Vettela stal pouhým pasažérem. Poté co z trati sjel safety car a začalo se opět závodit, byli jsme svědky jednoho z nejdramatičtějších závodů letošní sezóny.

 

 

V samotném závěru jsme byli svědky epické bitvy mezi Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem o první místo, přímo na závodní dráze. Tento souboj nakonec vyvrcholil jejich vzájemnou srážkou. Naštěstí i po tomto kontaktu byli oba jezdci schopni dokončit závod. Rosberg ale přišel o své vedení v závodě, cílovou čáru proťal na čtvrtém místě, poté, co jej v závěru posledního okruhu překonali Vestappen a Räikkönnen.

 
Sdílejte
Předchozí článekKofola už není jen limonáda
Další článekČemu věnuje pozornost pilot F1 během jízdy? To se budete divit.
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here