Domů » Pro řidiče » Velký test zimních pneumatik. Která je ta nejlepší?

Velký test zimních pneumatik. Která je ta nejlepší?

0

Sezóna přezouvání letních pneumatik za zimní se pomalu a jistě blíží. V našem posledním článku jsme se podrobněji věnovali české legislativě, ohledně povinností řidiče ve vztahu k zimním pneumatikám. Nyní se na zimní pneumatiky podíváme zevrubněji. Tedy my ne. Blíže se pneumatikám věnoval německý autoklub, známý pod zkratkou ADAC. Konkrétně se testy týkaly pneumatik o rozměru 185/65 R15 T a 225/45 R17 H. Testům se nevyhnuly ani pneumatiky celoroční, které reprezentoval sada o rozměru 205/55 R16. Patnáctipalcové obutí bylo otestováno na vozu Renault Clio a vetší sady byly nasazeny na Volkswagen Golf GTI sedmé generace.

Velký test zimních pneumatik. Která je ta nejlepší?

Jaká je nejlepší zimní pneumatika o rozměru 225/45 R17?

>V rámci testů pneumatik těchto rozměrů bylo vyzkoušeno hned třináct různých modelů pneumatik. Nejlepších výsledků dosáhla pneumatika Dunlop Winter Sport 5. Jako jediná z testovaných modelů dosáhla za jízdu na sněhu lepší známky než 3 a v kategorii spotřeba si vysloužila hodnocení 1,6, což ji opět zařadilo na vrchol své kategorie. Naopak nejhoršího hodnocení se dočkaly pneumatiky značek Matador a BF Goodrich. Ty se díky své nízké ceně těší velké oblibě zákazníků, co se týče jízdních vlastností, patří mezi silně podprůměrné.

Jaká je nejlepší zimní pneumatika o rozměru  205/55 R16?

Pneumatiky o rozměru 205/55 R16 jsou vhodné pro nejčastěji používaná vozidla v našich končinách. Využívají je vozy jako Škoda Octavia, Superb, Yeti, Ford Mondeo, Focus, Volkswagen Passat, Hyundai i30 a mnoho dalších. Vítězem této kategorie se staly zcela nové pneumatiky od společnosti Continental, s označením Winter Contact TS 860. Druhé místo vybojovaly pneumatiky Nokian WR D4, následované pneumatikami Pirelli Cinturato Winter. Nejhoršího hodnocení se dočkaly pneumatiky Kumho Winter Craft WP 71, Wredestein Wintrac Xtreme 5 a GT Radial Champiro Winter Pro HP.

Jaká je nejlepší zimní pneumatika o rozměru 185/65 R15?

Pneumatiky o tomto rozměru se nedočkali v testech takového zastoupení, jako tomu bylo u prvního rozměru. Obutí pro vozy nižší střední třídy bylo reprezentováno pouze čtveřicí modelů. Konkrétně šlo o pneumatiky Goodyear Ultra Grip 9, Michelin Alpin A4, Firestone Winterhawk 3 a Kleber Krisalp HP2. Jak se dalo očekávat, nejlepšího hodnocení dosáhly první dva jmenované modely, které dosáhly na známku 3. Dva zbylé modely byly ohodnocena jako nedostatečné a rozhodně vám tak radíme se těmto modelům vyhnout. Opět se zde potvrzuje pravidlo o cenách jednotlivých vozů. V tomto případě se, stejně jako u předchozí kategorie, na prvních pozicích umístily nejdražší a na posledních příčkách ty nejlevnější pneumatiky.

Jaká je nejlepší celoroční pneumatika o rozměru 205/55 R16?

Důkladným testem prošly i celoroční pneumatiky, které mnoho řidičů využívá v (marné) snaze ušetřit za přezouvání na zimní a letní pneumatiky. Jak se dalo očekávat, žádná z celoročních pneumatik se nedokázala vyrovnat zimním ekvivalentům. Nejlépe se v těchto testech umístil model Michelin CrossClimate se známkou 3,4. Ačkoli tyto pneumatiky naprosto selhaly v kategorii jízda na sněhu, dokázaly své nedostatky dohnat vysokou známkou za nízkou spotřebu.

Foto: Pixabay.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...