Domů » Pro řidiče » Velký test zimních pneumatik. Která je ta nejlepší?

Velký test zimních pneumatik. Která je ta nejlepší?

0
Velký test zimních pneumatik. Která je ta nejlepší?

Pneumatiky vybírejte s rozvahou. Šetřit se nevyplatí!

Sezóna přezouvání letních pneumatik za zimní se pomalu a jistě blíží. V našem posledním článku jsme se podrobněji věnovali české legislativě, ohledně povinností řidiče ve vztahu k zimním pneumatikám. Nyní se na zimní pneumatiky podíváme zevrubněji. Tedy my ne. Blíže se pneumatikám věnoval německý autoklub, známý pod zkratkou ADAC. Konkrétně se testy týkaly pneumatik o rozměru 185/65 R15 T a 225/45 R17 H. Testům se nevyhnuly ani pneumatiky celoroční, které reprezentoval sada o rozměru 205/55 R16. Patnáctipalcové obutí bylo otestováno na vozu Renault Clio a vetší sady byly nasazeny na Volkswagen Golf GTI sedmé generace.

Jaká je nejlepší zimní pneumatika o rozměru 225/45 R17?

>V rámci testů pneumatik těchto rozměrů bylo vyzkoušeno hned třináct různých modelů pneumatik. Nejlepších výsledků dosáhla pneumatika Dunlop Winter Sport 5. Jako jediná z testovaných modelů dosáhla za jízdu na sněhu lepší známky než 3 a v kategorii spotřeba si vysloužila hodnocení 1,6, což ji opět zařadilo na vrchol své kategorie. Naopak nejhoršího hodnocení se dočkaly pneumatiky značek Matador a BF Goodrich. Ty se díky své nízké ceně těší velké oblibě zákazníků, co se týče jízdních vlastností, patří mezi silně podprůměrné.

Jaká je nejlepší zimní pneumatika o rozměru  205/55 R16?

Pneumatiky o rozměru 205/55 R16 jsou vhodné pro nejčastěji používaná vozidla v našich končinách. Využívají je vozy jako Škoda Octavia, Superb, Yeti, Ford Mondeo, Focus, Volkswagen Passat, Hyundai i30 a mnoho dalších. Vítězem této kategorie se staly zcela nové pneumatiky od společnosti Continental, s označením Winter Contact TS 860. Druhé místo vybojovaly pneumatiky Nokian WR D4, následované pneumatikami Pirelli Cinturato Winter. Nejhoršího hodnocení se dočkaly pneumatiky Kumho Winter Craft WP 71, Wredestein Wintrac Xtreme 5 a GT Radial Champiro Winter Pro HP.

Jaká je nejlepší zimní pneumatika o rozměru 185/65 R15?

Pneumatiky o tomto rozměru se nedočkali v testech takového zastoupení, jako tomu bylo u prvního rozměru. Obutí pro vozy nižší střední třídy bylo reprezentováno pouze čtveřicí modelů. Konkrétně šlo o pneumatiky Goodyear Ultra Grip 9, Michelin Alpin A4, Firestone Winterhawk 3 a Kleber Krisalp HP2. Jak se dalo očekávat, nejlepšího hodnocení dosáhly první dva jmenované modely, které dosáhly na známku 3. Dva zbylé modely byly ohodnocena jako nedostatečné a rozhodně vám tak radíme se těmto modelům vyhnout. Opět se zde potvrzuje pravidlo o cenách jednotlivých vozů. V tomto případě se, stejně jako u předchozí kategorie, na prvních pozicích umístily nejdražší a na posledních příčkách ty nejlevnější pneumatiky.

Jaká je nejlepší celoroční pneumatika o rozměru 205/55 R16?

Důkladným testem prošly i celoroční pneumatiky, které mnoho řidičů využívá v (marné) snaze ušetřit za přezouvání na zimní a letní pneumatiky. Jak se dalo očekávat, žádná z celoročních pneumatik se nedokázala vyrovnat zimním ekvivalentům. Nejlépe se v těchto testech umístil model Michelin CrossClimate se známkou 3,4. Ačkoli tyto pneumatiky naprosto selhaly v kategorii jízda na sněhu, dokázaly své nedostatky dohnat vysokou známkou za nízkou spotřebu.

Foto: Pixabay.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

autovrakoviště

Chcete se výhodně zbavit svého autovraku? Známe ideální řešení

0
V současné době považujeme auta za jakési spotřební zboží, které nám slouží jen po několik krátkých let. Není se čemu divit. Trh je přímo...