Celoroční pneumatiky. Je to spásné řešení, nebo vám jen přidělají vrásky? Pojďme se podívat na jejich výhody, nevýhody a také na to, jak dlouho vlastně vydrží. Doporučíme, pro jaké řidiče jsou vhodné a kdo by se jim měl naopak raději vyhnout.
Pneumatiky. Velké téma, které zajímá každého řidiče. V dnešním článku se podíváme na řešení, které by vám mohlo ulehčit spoustu starostí. Jenže jak už to tak bývá, nic není úplně dokonalé a i v tomto případě existuje pár háčků.
Celoroční pneumatiky
Celoroční pneumatiky možná znáte i pod názvem univerzální, případně pneumatiky do každého počasí. Jsou vyráběné tak, aby kombinovaly vlastnosti zimních pneumatik s těmi letními. Proces výroby proto není tak jednoduchý jako u běžných modelů, což se odráží na výsledné ceně. Jsou na ně totiž větší nároky. Musí si umět poradit s širokým rozsahem teplot i různými povětrnostními podmínkami, aniž by nějak zhoršily ovladatelnost vozu.
Kde s celoročními pneumatikami dá jezdit? Nejlépe v mírnějších městských podmínkách. Jde hlavně o to, abyste s nimi nevyjeli do třeskutých mrazů, sněhu a ledu. S mírnou zimou si poradí, ale v extrémních podmínkách už byste mohli mít problémy. Doporučujeme je hlavně řidičům, kteří nejezdí tak často a kdyby zima byla opravdu tuhá, mohou auto nechat doma a jet do práce MHD.