Domů » Autonovinky » VW I.D.- První doopravdy dostupný elektromobil

VW I.D.- První doopravdy dostupný elektromobil

1
VW I.D.- První doopravdy dostupný elektromobil

Pomalu ale jistě se blíží oficiální představení tak očekávaného elektrického modelu německé automobilky Volkswagen. Co jsme o něm už věděli? Název VW I.D., karoserie typu hatchback a použití těch nejnovějších technologií. Nově automobilka přišla s přibližnou cenou. A ta vás možná překvapí.

Srovnání VW I.D. a Golfu

V nejlevnější variantě bez příplatkové výbavy vyjde Volkswagen I.D. na nějakých 800 000 Kč, což je zhruba 30 000 Euro. Pro srovnání můžeme vytáhnout opravdovou lidovku. Je jím nový Volkswagen Golf ve výbavě, u kterého v případě stejné ceny dostanete Comfortline či Higlhline a naftový čtyřválec 2.0 litru. Zní to tedy až neuvěřitelně, ale tyto dva technologicky rozdílné vozy se pohybují na stejné cenové hladině.

Opravdu dostupné elektrické auto

Podle těchto zpráv se tedy zdá, že Volkswagenu se doopravdy podaří splnit to, co slíbil. Vytvořit dostupný elektrický vůz, což zatím není nic lehkého. Jenže taková pohádka to zase není. Podle propočtů bude automobilka zprvu na každém kusu prodělávat 3 000 Euro.

1 komentář

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Utahovací moment kol

Utahovací moment kol – Jak správně utahovat kola?

0
Výměna pneumatik před zimou se opět blíží. Řada řidičů s přezutím míří do pneuservisů, někteří ale chtějí ušetřit, a proto si raději mění gumy sami....