Domů » Aktuality » Zásah policie v Praze. Oprávněný či brutální?

Zásah policie v Praze. Oprávněný či brutální?

0

Incident se stal na pražském Václavském náměstí. Muž zde naneštěstí pro ně zaparkoval vozidlo na místě, které je označeno značkou, že se parkovat nesmí. Klasicky se tento přestupek řeší na místě pokutou. Proč ale nakonec muže dávalo do pout pět městských policistů?

Zásah policie v Praze. Oprávněný či brutální?

Proč problém vznikl

Muž údajně ve svém Volkswagenu Passat čekal na svou těhotnou ženu. Obyčejné poklepání na okénko, vystoupení z auta a následné vyřešení přestupku neproběhlo. Dle policie muž odmítal vystoupit z auta a prokázat se doklady, takže pro něj přijelo několik hlídek v autech. Muže povalili na zem a dali do pout. Divák ale musí uznat, že muž nespolupracoval a bránil se úřednímu výkonu. Téměř celou scénu máme zachycenou díky kolemjdoucímu divákovi.

Názor policie

K incidentu se vyjádřil i mluvčí pražských strážníků Jan Čihák. Dle jeho tvrzení se podezřelý dopustil dopravního přestupku (ono stání v zákazu), neuposlechnutí výzvy policisty a neprokázání totožnosti platnými doklady. Tohle je tedy soupis problémů, které vyvolaly agresivní chování policistů. Ve videu vidíte, že muž stál na přikázaném místě (stále se ale hýbal) a policista mu držel obě ruce, tudíž nemohl vytáhnout doklady (ty mohl ukázat již dříve).

Podle policisty Čiháka byl podezřelý vyzván k předložení dokladů již dříve. Tomu se dá uvěřit, neboť video začíná až ve chvíli, kdy je problém ve vysokých otáčkách. Poté už jen přijedou posily a nahrnou se na podezřelého.

Agresivní policistka

Co ovšem překročilo lidské meze, tak to byla agrese přivolané strážnice. I přesto, že podezřelý byl v poutech a drželi ho strážníci, tak podezřelého bila a sprostě mu nadávala. A to rozhodně věděla, že ji při tom někdo natáčí. Jedná se velice rušné místo a mobil má dnes každý. Celý problém se tak dá se shrnout jako neprofesionální a agresivní přístup policie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články