Domů » Autonovinky » Audi A3 a S3 s 310 hp má nakročeno správným směrem

Audi A3 a S3 s 310 hp má nakročeno správným směrem

0

Kompaktní hatchback od Audi je velice oblíbeným vozem, který má dle uniklých informací šanci doopravdy zajmout. Samotná automobilka vypustila do světa několik fotek maskovaného vozu a kusé informace ohledně připravované A3 a S3, tak si je pojďme dát dohromady. Jistotou je, že takový Mercedes-AMG A35 nebo BMW M135i budou mít velice silnou konkurenci.

Audi A3 a S3 s 310 hp má nakročeno správným směrem

O Audi A3 se stále mlží

O připravované Audi A3 toho vlastně moc nevíme. Již nějakou dobu se dopředu výrazně neposouvala, a její konkurence získala celkem slušný náskok, a to i ty technicky příbuzné. Vzpomenou můžeme nový Golf, Seat Leon i novou Škodu Octavia. Možná si ale Audi prostě vzala více času, aby mohla vůz posunout o několik kroků dopředu. Co se týká sportovní verze S3, tak o ní toho víme výrazně více.

Audi S3

Audi S3: Quattro, 310 koní a 400 N.m.

U sportovní Audi je samozřejmostí pohon všech kol Quattro s mezinápravovou spojkou. To je záruka dokonalé přilnavosti a stability i v těch nejhorších povětrnostních podmínkách. Tady navíc nebude Quattro držet auto na cestě jen kvůli sněhu či dešti, ale bude se hodit i kvůli krocení výkonu. Pod kapotou nové S3 by se měl naházet čtyřválcový dvoulitr s výkonem 310 koní a 400 N.m. Na malý hatchback jsou taková čísla více než pěkná a svezení se bude rozhodně zajímavé. Navíc nebude chybět ani zajímavá výbava.

Zaostávat rozhodně nebude

Začít můžeme třeba adaptivním podvozkem nebo elektromechanickým progresivním řízením. Přidat si můžeme zajímavou větu, která udělá radost lidem s úchylkou na technické pojmy. Aktuálně používané magnetoelektrické tlumiče již použity nebudou a nahradí je tlumiče s elektrohydraulickými ventily. Celý vůz bude stát na devatenácti-palcových kolech s pneumatiky Bridgestone. Koupit si ho budete moci pouze s automatickou převodovkou, jelikož manuál už v nabídce nebude. V budoucnosti dorazí i Audi RS 3.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články