Domů » Autonovinky » Nový Volkswagen Golf se blíží. Slibuje až 340 koní

Nový Volkswagen Golf se blíží. Slibuje až 340 koní

0
Nový Volkswagen Golf se blíží. Slibuje až 340 koní

Už jen pár týdnů nás dělí od oficiálního představení osmé generace legendárního Volkswagenu Golf. Dá se s klidným svědomím říci, že se jedná o ty nejoblíbenější hatchbacky na světě. Minimálně počet prodaných kusů tomu napovídá. Pro letošní rok máme slíbeno přidání výkonu v ostrých specifikacích. Dokonce již máme k dispozici fotografie nového Golfu bez maskování.

Obrovské změny nečekejte

Na první pohled se toho moc nezměnilo. Ale tohle přece lidé chtějí. Golf je oblíbený takový, jaký je. Ke spokojenosti stačí to, že bude držet krok s dobou. Při pohledu zepředu si všimneme zvětšené masky chladiče. Na kapotě jsou pak velké prolisy a menší je naopak zadní okno. Nechybí ani pozoruhodně velký spoiler.

Na cestě bude pohodlnější a bezpečnější

Vozu posloužila jako základ upravená platforma MQB Evo. Co to znamená v praxi? Golf buce mít delší rozvor a měl by být také až o 70 kilogramů lehčí. To se pozitivně projeví nejen při jízdě, ale větší rozvor znamená více místa v interiéru. Samozřejmostí je doplnění všemi možnými jízdními a bezpečnostními asistenty.

300 koní zní lákavě

S nějakými přesnými čísly a rozměry vás zatím moc nepotěšíme. Přesto již ale některé informace prosákly na veřejnost a jsou více než zajímavé. K dobře známé trojici zážehových tříválců s turbem 1.0 a 1.5 TSI se přidá i plug-in hybrid s označením GTE. Motory 1.5 TSI a 2.0 TDI se podle všeho dočkají i systému odpojování válců. Zažitý diesel 1.6 TDI bude nahrazen 1.5 TDI. Musíme uznat, že tyto motory většinu lidí ze židle nezvednou. Ve druhé polovině tohoto roku se přidá 2.0 TSI, jež bude mít ve verzi R až 258 kW.

Legenda Volkswagen Golf pokračuje

Už 35 let je Volkswagen Golf nejprodávanější automobil v Evropě. A tyto změny v žádném případě nenaznačují, že by o tohle prvenství měl přijít. Papírově i v praxi se jedná o jednu z nejlepších voleb v případě třídy kompaktů.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Kontrola auta před zimou

Kontrola auta před zimou – Na co vše se zaměřit?

0
S blížící se zimou by každý motorista měl věnovat svému vozidlu zvýšenou pozornost. V zimním období rostou nároky na výbavu a na pozornost při...