Domů » Sport » Audi vstupuje do formulového závodění, ale jinak než byste čekali!

Audi vstupuje do formulového závodění, ale jinak než byste čekali!

0

Formule 1 je považována za výkladní skříň té nejmodernější techniky, která se v současném motoristickém světě dá spatřit. Automobilky typu Ferrari, McLaren, Honda nebo Renault zde prezentují své dovednosti a um. Přesto, jak se zdá, není Formule 1 pro automobilky již tak lákavá jako kdysi. Mnohé z nich proto obrací svou pozornost k jiným závodním kategoriím.

Audi vstupuje do formulového závodění, ale jinak než byste čekali!

 

Formule 1 byla zastíněna příslibem budoucnosti

O vstupu jedné ze značek z portfolia koncernu Volkswagen do světa královny motorsportu se intenzivně hovoří celé dva roky. Nejvíce skloňované jméno automobilky Audi. Nejbouřlivější debaty o možném vstupu Audi do Formule 1 panovali v loňském roce, kdy ztroskotala vyjednávání stáje Red Bull Racing s Ferrari, Mercedesem i Hondou o možné dodávce motorů. Celý koncern Volkswagen ovšem vstup jedné ze svých značek do závodního světa Formule 1 popíral s tím, že existuje celá řada závodních divizí a kategorií, která s menšími náklady dokáže značce přinést lepší reputaci než účast v F1. A skutečně. Ingolstadtská společnost Audi včera světu oznámila svůj vstup na pole závodů elektrických monopostů Formule E.

 

Pro sezónu 2016/17, jenž bude zahájena 9. října závodem v Hongkongu, se stává Audi oficiálním technickým partnerem zavedeného závodního týmu ABT Schaeffler Audi Sport.

 

 

Dokáže Audi pokořit další výzvu?

Audi ve všech případech důsledně využívá motoristický sport k testování a zdokonalování nové techniky pro její budoucí uvedení do sériové výroby. S pohonem quattro jsme přinesli revoluci do soutěžního sportu a později jsme s ním stanovili nová měřítka i na závodních okruzích. Značka Audi byla v závodě 24 h Le Mans prvním výrobcem, jemuž se podařilo dosáhnout vítězství se závodními vozy poháněnými motory TFSI, TDI a hybridní soustavou, a díky tomu se několikrát zapsala do historie motoristického sportu. To chceme nyní zopakovat v oblasti čistě elektrické jízdy. Formule E je k tomu se svými závody v centrech metropolí ideální příležitostí. Tým ABT Schaeffler Audi Sport se stal pro nás v této oblasti logickým partnerem.“ Okomentoval oficiální vstup Audi do Formule E šéf závodního oddělení Audi, Dr. Wolfgang Ullrich.

 

Audi následuje svou konkurenci

Není divu, že se Audi zapojuje do série Formule E. O tuto zprvu odsuzovanou závodní sérii se v posledních letech začíná zajímat stále více automobilek, které zde testují a zdokonalují svou techniku elektromobilů, jenž budou moci za několik let nasadit o do sériových vozů.

 

Od příští roku čekejte tovární tým!

Oficiální podporou týmu ABT Schaffler Audi Sport ovšem aktivita automobilky se čtyřmi kruhy ve znaku nekončí. Od příštího roku totiž Audi plánuje zahrnout Formuli E mezi závodní kategorie, kde hodlá působit s vlastním továrním týmem. Bude tak následovat kroky automobilek jako je DS, Venturi, Renault, Jaguar nebo Mahindra.

 

Foto: Audi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články