Domů » Aktuality » Automobilkám se úpravy dieselů nelíbí. Přicházejí o záruku

Automobilkám se úpravy dieselů nelíbí. Přicházejí o záruku

0

Dnes to diesely nemají zrovna lehké. Ze všech stran se na ně valí různá nařízení a zákazy. Z těchto důvodu oblíbenost nových dieselů značně klesá a prodávají se méně a méně. Hlavně tedy v Německu, kde se je snaží zatlačit úplně do rožku. Majitelům starších dieselů zbývají jen dvě věci. Buď si mohou koupit úplně nové auto, nebo své stávající nechat upravit tak, aby nařízením odpovídalo. A co na to automobilky?

Automobilkám se úpravy dieselů nelíbí. Přicházejí o záruku

Velké změny se přijímají špatně

Německo přišlo s tímto nařízením jako odpověď na znečištění ovzduší. V automobilovém světě to vyvolalo mnoho nevole a někteří se s tím dodnes špatně srovnávají. I samotné automobilky nepřistupují k novým pravidlům dvakrát ochotně. Stojí je to peníze a porušuje to zažitý systém. Ministerstvo dopravy již ale vydalo požadavky „všeobecného povolení k provozu“, jež musí každý vůz před uvedením na trh splňovat.

Hrozí ztráta záruky

Někteří lidé to tedy řeší úpravou stávajících vozů, což se automobilkám v žádném případě nelíbí. Společnost VDA uvedla, že doporučuje lidem kupovat nová auta, než se snažit starší upravovat. Na vozy se systémem čištění výfukových plynů třetích stran po úpravě totiž nemohou poskytovat záruku. Komplikuje to tedy záruční procesy, které by v jiných případech byly naprosto samozřejmé. Ale zásah do auta je zásah do auta, a každý s nimi musí souhlasit. Spíše bychom se měli pátá na to, jestli jsou takové zásahy doopravdy potřeba.

Co na to automobilky?

Na tohle téma se vyjádřila také automobilka Volkswagen. Ta uvádí, že všechny jim známé čistící systémy mají negativní dopad na průměrnou spotřebu vozidla a výkon vozidla. V některých případech dokonce mohou zvyšovat emise oxidu uhličitého. Na základě ustanovení o snížení znečištění z naftových vozidel se automobilky VW a Daimler usnesly na tom, že majitelům starších dieselů přispějí částkou 77 300 Kč. Společnost BMW tohle ale rázně odmítla a majitelům vozů vzkázala, aby si raději koupili nové auto.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články