Domů » Pro řidiče » Bezpečnostní pásy: Jaké druhy pásů existují?

Bezpečnostní pásy: Jaké druhy pásů existují?

0

Bezpečnostní pásy jsou základním bezpečnostním prvkem v každém automobilu. Být v automobilu připoután bezpečnostním pásem je povinnost každého řidiče. V opačném případě hrozí podle bodového systému dva body. Ano, existují výjimky pro historické vozidla, ale těm se tady věnovat nebudeme. Pásy mají úkol dohlížet na bezpečí posádky při autonehodě. I když mají odpůrce, tak není pochyb o tom, že již zachránily velké množství životů. 

Bezpečnostní pásy: Jaké druhy pásů existují?
Bezpečnostní pásy

Druhy bezpečnostních pásů

V automobilech najdeme hned několik druhů bezpečnostních pásů. Je to z toho důvodu, že klasické tříbodové pásy nepokryjí všechny možné potřeby posádky. 

Tříbodový bezpečnostní pás

Tříbodový bezpečnostní pás se nachází ve většině automobilů, které jezdí po cestách. Existují také jeho varianty, které mají 2 až 7 bodů, ale všechny jsou vybaveny snadno dostupným vypínačem. Dvoubodové pásy můžete znát například z prostředního zadního sedadla.

Bezpečnostní pásy pro těhotné

Ani těhotenství neznamená, že by se na bezpečnostní pásy mělo zapomenout. Jenže klasický tříbodový pás může udělat v případě nehody dost problémů. Jeho spodní vedení totiž není pro těhotné ideální, což ale řeší bezpečnostní pás pro těhotné. Ten spodní vedení pásu i v případě nehody drží dole. jejich instalace je možná pomocí ISO fixu, do kterých jednoduše pás zacvaknete. Další způsob je speciální popruh s přezkou. V tomto případě se pás položí na sedadle a popruh se ovine kolem opěradla. Po připoutání těhotné ženy přijde na řadu stažení pásu pod břicho a jeho fixace.

Bezpečnostní pásy pro psy

Pokud často vozíte psa v autě, tak vás rozhodně bude zajímat bezpečnostní pás pro psa do auta. Vození psa na volno v autě totiž může v případě nehody hodně špatně dopadnout. Bezpečnostní pás pro psa vlastně slouží jako takový postroj, protože obojek by nefungoval stejně. Koncovku pásu pro psy stačí zacvaknout do pásu v autě a postroj nasadíte na psa. je to velice jednoduché.

Bezpečnostní pásy do autosedačky

Opomenuto nesmí být v autě co největší bezpečí dětí. Tyhle pásy jsou speciálně navrženy tak, aby přesně odpovídaly konstituci dětí. Autosedačky jsou většinou těmito pásy opatřeny. Pokud ne, tak budete potřebovat nástavec na stávající pás. Při výběru nástavce si ale dejte pozor, aby seděl do vaší autosedačky.

Prodloužení bezpečnostních pásů

Pokud převážíte předměty v autě, tak je musíte důkladně upevnit. V opačném případě se z při nehodě mohou stát smrtící projektily. Dokoupit si můžete speciální prodloužení, které připevníte do klasické spony pásů a na druhé straně pásy stejným způsobem spojíte. 

Ochrana na bezpečnostní pásy

Znát je můžete například z rodinných nebo pracovních aut. Jedná se o sundavací rukáv na pás, který zabraňuje jeho znečištění. 

Adaptér na bezpečnostní pás

Pokud nechcete, aby vám spodní část pásu vedla přes břicho, tak se vám bude hodit tento adaptér. Jednoduše ho omotáte kolem sedačky a připnete ním klasický pás dolů k sedačce. Díky tomu napětí přenesete na stehna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články