Domů » Autonovinky » BMW M8 doopravdy přijde

BMW M8 doopravdy přijde

0

Na ženevském autosalonu byla představena modelová řada 8 automobilky BMW. Že vám označení M8 připadá podivně povědomé? Před 27 lety byl vůz M8 zrealizován, ale mezi lidi se nakonec nedostal. To nová „em osmička“ mění. Máme tady tak BMW M8 Gran Coupé.

BMW M8 doopravdy přijde

Drsná ale elegantní

Má se stát vlajkovou lodí flotily M. V tomto případě má podle oficiálních materiálů písmeno M znamenat maximum. Má tak spojovat dynamiku, sportovní vlastnosti a extrovertnost. I senior víceprezident BMW Group Design řekl: „BMW Concept Gran Coupé je vize nejexotičtější a nejpřitažlivější varianty nové BMW řady 8.“

Důraz byl kladen na celkové proporce a linie. A do toho spadá interiér i exteriér. Ihned si tak všimnete sebevědomého širokého postoje a masivních ledvinek se vstupy vzduchu.

Perfektní kupé?

Boční strana má téměř dokonalou siluetu sportovního kupé. Proč tomu tak je? Stalo se tak kombinací dlouhé kapoty s pomalu se svažující linií střechy, dlouhému rozvoru náprav a krátké zadní části. Střecha je navíc vyrobena z karbonu. To pomáhá udržet těžiště nízko. To se pozitivně projeví na ovladatelnosti a stabilitě v zatáčkách.

Lak měnící barvu

Speciální je i barva karosérie. Je nazván Saleve Vert. Podle světelných podmínek se mění ze zelené na šedavě-modrou. To jen prohlubuje nádheru tohoto vozu.

Dokonalé proporce

Zadní strana nezklame nikoho, kdo má v oblibě pořádná „chlapácká“ auta. Obrovské blatníky sotva zakrývají široká kola, velký spoiler a jen tenké zadní světlomety. Vše doplňuje závodní difuzor a čtyři koncovky výfukového systému. Hned tak dá najevo své zaměření. Auto pro popojíždění ve městě.

A kdy?

BMW Concept M8 Gran Coupé označit spíše za designérský skvost. Zároveň je to ale koncept, který nám otvírá vrátka do budoucnosti automobilky BMW. Finálová verze přijde někdy v roce 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...