Domů » Aktuality » Cena Hyundai i30 byla rázně sražena. Škoda Scala ztrácí

Cena Hyundai i30 byla rázně sražena. Škoda Scala ztrácí

0

Není nejmenších pochyb o tom, že středně velká levná auta s nízkou cenovkou táhnou. Automobilky se neustále předhání v tom, kdo dokáže srazit cenu co nejníže a přitom poskytnout slušnou výbavu. Velký krok teď udělal Hyundai, který svůj model i30 bude prodávat levněji, než kdy předtím.

Cena Hyundai i30 byla rázně sražena. Škoda Scala ztrácí

Hyundai zvládá nemožné

Pokud se podíváme zpět, tak i30 ve výbavě Entry stála 319 900 Kč. Je to tak nízká cenovka za nové auto, že jsme si mysleli, že už to níže snad ani jít nemůže. Jak nám ale automobilka Hyundai teď ukázala, tak to doopravdy jde. Většina konkurence prosazuje spíše střední výbavu s vyšší cenou, ale Hyundai na to jde úplně jinak. Nově se jim podařilo dostat cenu Hyundai i30 pod 300 000 Kč. Pokud si ho koupíte, tak vám bude dodáno s výbavou Start. To znamená klimatizace, asistent vedení v pruzích, automatická dálková světla a předkolizní brždění. Za verzi Combi si ale připlatíte 20 000 Kč a vše si můžete navolit v konfigurátoru Hyundai.

Jak je na tom cena Škody Scala?

Motorizace tedy pro fanoušky výkonu a rychlosti zajímavá není, ale na každodenní klasické používání je naprosto dostatečná. V motorovém prostoru je motor 1.4i , jež produkuje výkon 73 kW. Změny v motorizacích se dotknou většiny modelů této automobilky. Takovou i20 ve výbavě Start dostanete s motorem 1.2i s výkonem 55 kW a cena startuje na 229 900 Kč. Vraťme se ještě k modelu i30 a jeho české konkurenci Škoda Scala. Ta začíná až na ceně 369 900 Kč, ale je pravda, že poskytuje lepší výbavu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články