Domů » Pro řidiče » Chybí vám tažné zařízení na novém voze? Problém můžete snadno řešit

Chybí vám tažné zařízení na novém voze? Problém můžete snadno řešit

Dnes již není pravidlem, že každý automobil je vybaven tažným zařízením. Je to spíše naopak a stává se z něj ohrožený druh. Mnoho vlastníků nových vozů se proto dostává do situace, že by rádi jednou za čas svým vozem něco odtáhli, ale kvůli absenci tažného zařízení tuhle možnost nemají. Naštěstí existuje možnost dodatečné instalace tažného zařízení, jež tento problém eliminuje.

Chybí vám tažné zařízení na novém voze? Problém můžete snadno řešit

Jednou za čas ho potřebuje každý

Je samozřejmé, že postupný úbytek tažných zařízení z nových vozů je něčím podložen. Na chaty už se dnes tak často s nákladem nejezdí a přívěsný vozík za auto používá jen minimum řidičů. Automobilky tohle vidí a postupně je tažným vybaveno méně a méně nových vozů. Ušetří se tak váha a výroba je o něco levnější. I přesto ale v životě každého řidiče jednou za čas nastane situace, kdy by tažné zařízení využil. Bavíme se tady o rekonstrukci domu či bytu, převozu dřeva na chatu nebo odvozu stavebního materiálu. Pokud tažné na voze od výroby nemáte, tak nezoufejte. Tento problém již řeší spousta externích dodavatelů tažných zařízení, můžete se podívat i online na Rameder. Můžeme je rozdělit celkem na tři druhy:

Pevné tažné zařízení

Je většinou cenově nejdostupnější varianta s nejdelší životností. Kulová hlavice je natrvalo pevně připevněna k vozidlu. Tato varianta je tedy vhodná pro lidi, kteří ho budou využívat dlouhodobě a často. Třeba právě pro přívěsný vozík nebo pro upevnění nosiče na jízdní kola.

Odnímatelné tažné zařízení

Jak již z názvu poznáte, tak tento druh tažného je možné odinstalovat a použít ho pouze ve chvíli, kdy je potřeba. Je tak vhodným řešením pro občasné používání, jelikož po použití ho můžete sundat. Tento druh osloví nadšence do chataření či občasné cyklisty.

Otočné tažné zařízení

Je tou nejlepší možností. Je kompromisem mezi pevným a odnímatelným tažným zařízením, tudíž je při normálním provozu uschováno, ale v případě potřeby je okamžitě připraveno. Dá se označit jako luxusní možnost, která je tedy nejdražší, ale též nabízí nejsnadnější manipulaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články