Domů » Zajímavosti » Jak funguje bluetooth FM transmitter?

Jak funguje bluetooth FM transmitter?

0
Jak funguje bluetooth FM transmitter?

Počítáte se mezi fanoušky hudby a vadí vám, že si nemůžete pouštět vlastní playlist? U starších vozů nejde propojit telefon s autorádiem. Zapomeňte na reklamy v rádiu, bluetooth FM transmitter je tu od toho, aby vám zpříjemnil jízdu.

Co je bluetooth FM transmitter

Bluetooth FM transmitter je bezdrátový FM transmitter. Propojíte ho buď s telefonem, nebo do něj připojíte flash disk. Následně z připojeného zařízení přehrajete v autě hudbu. A to tak, že autorádio naladíte na frekvenci, kterou zařízení používá. Ukazuje se na displeji FM transmitteru, ale většinou ji najdete i v příbalovém letáčku od výrobce. Jedná se tedy o modulátor FM signálu, díky kterému si můžete zpříjemnit jízdu autem bez nutnosti připojení přes kabel.

Jak zapojit FM transmitter a jak to celé funguje

Bluetooth FM transmitter se zapojuje do zapalovače. Z něj získává energii k provozu. Po připojení se zapne a na displeji se zobrazí daná frekvence. A potom už jen zbývá naladit autorádio, abyste obě zařízení propojili. Postupujte stejně, jako když ladíte autorádio na nějakou jinou stanici – není to nic složitého.

Následně s FM transmitterem propojte i telefon. Postup je stejný, jako když připojujete Bluetooth sluchátka nebo jakékoliv jiné zařízení. Vyhledejte ho a spárujte, případně připojte. Jakmile se vše propojí, začne hrát váš osobní playlist. Písničky nebo jiné audiosoubory pouštíte jednoduše z telefonu, může jít klidně i o audioknihy, podcasty atd.

Kromě hudby z telefonu lze pouštět i hudbu z flash disku. Flash disk zasuňte do portu a hudba začne hrát. Většinou je to nastavené tak, aby se soubory začaly přehrávat tam, kde jste posledně skončili (tedy před vypnutím motoru). A tak nemusíte vždy pouštět celou databázi od začátku. Při přehrávání z USB bohužel nevidíte žádný displej, zároveň není možné přeskakovat mezi většími složkami, přehrávat lze jen jeden soubor za druhým.

Hudba se z bluetooth FM transmitteru přehrává čistě a v dobré kvalitě. Původní soubory nijak zásadně nezkresluje, pokud tedy vy sami nemáte staženou hudbu ve špatné kvalitě, s tím zařízení nic nezmůže.

Komu bychom bluetooth FM transmitter doporučili?

Bluetooth FM transmitter doporučuji každému, kdo rád poslouchá hudbu podle svého výběru, ale nemůže propojit vlastní mobil přímo s autorádiem. Je to dobré řešení zejména do starších a ojetých aut, která toto neumožňují. Pohodlné přehrávání hudby z flash disku je rovněž velké plus. Navíc si nemusíte dělat starosti s kabelem.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

0
Řízení ve Velké Británii může být pěkná výzva, a nejen kvůli tomu, že se zde jezdí vlevo. Ve velkých městech na vás čekají nejen...