Domů » Zajímavosti » Jak funguje bluetooth FM transmitter?

Jak funguje bluetooth FM transmitter?

0

Počítáte se mezi fanoušky hudby a vadí vám, že si nemůžete pouštět vlastní playlist? U starších vozů nejde propojit telefon s autorádiem. Zapomeňte na reklamy v rádiu, bluetooth FM transmitter je tu od toho, aby vám zpříjemnil jízdu.

Jak funguje bluetooth FM transmitter?

Co je bluetooth FM transmitter

Bluetooth FM transmitter je bezdrátový FM transmitter. Propojíte ho buď s telefonem, nebo do něj připojíte flash disk. Následně z připojeného zařízení přehrajete v autě hudbu. A to tak, že autorádio naladíte na frekvenci, kterou zařízení používá. Ukazuje se na displeji FM transmitteru, ale většinou ji najdete i v příbalovém letáčku od výrobce. Jedná se tedy o modulátor FM signálu, díky kterému si můžete zpříjemnit jízdu autem bez nutnosti připojení přes kabel.

Jak zapojit FM transmitter a jak to celé funguje

Bluetooth FM transmitter se zapojuje do zapalovače. Z něj získává energii k provozu. Po připojení se zapne a na displeji se zobrazí daná frekvence. A potom už jen zbývá naladit autorádio, abyste obě zařízení propojili. Postupujte stejně, jako když ladíte autorádio na nějakou jinou stanici – není to nic složitého.

Následně s FM transmitterem propojte i telefon. Postup je stejný, jako když připojujete Bluetooth sluchátka nebo jakékoliv jiné zařízení. Vyhledejte ho a spárujte, případně připojte. Jakmile se vše propojí, začne hrát váš osobní playlist. Písničky nebo jiné audiosoubory pouštíte jednoduše z telefonu, může jít klidně i o audioknihy, podcasty atd.

Kromě hudby z telefonu lze pouštět i hudbu z flash disku. Flash disk zasuňte do portu a hudba začne hrát. Většinou je to nastavené tak, aby se soubory začaly přehrávat tam, kde jste posledně skončili (tedy před vypnutím motoru). A tak nemusíte vždy pouštět celou databázi od začátku. Při přehrávání z USB bohužel nevidíte žádný displej, zároveň není možné přeskakovat mezi většími složkami, přehrávat lze jen jeden soubor za druhým.

Hudba se z bluetooth FM transmitteru přehrává čistě a v dobré kvalitě. Původní soubory nijak zásadně nezkresluje, pokud tedy vy sami nemáte staženou hudbu ve špatné kvalitě, s tím zařízení nic nezmůže.

Komu bychom bluetooth FM transmitter doporučili?

Bluetooth FM transmitter doporučuji každému, kdo rád poslouchá hudbu podle svého výběru, ale nemůže propojit vlastní mobil přímo s autorádiem. Je to dobré řešení zejména do starších a ojetých aut, která toto neumožňují. Pohodlné přehrávání hudby z flash disku je rovněž velké plus. Navíc si nemusíte dělat starosti s kabelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články