Domů » Aktuality » Co trápí moderní motorky Jawa? Nestíhají se vyrábět

Co trápí moderní motorky Jawa? Nestíhají se vyrábět

0

Silniční motocykly české výroby? Nad tím se člověk musí zamyslet. No přeci dobře známá Jawa. Možná si myslíte, že tato značka patří pouze do minulosti, ale opak je pravdou. Během minulého roku vydala zprávy o svém návratu a úspěch moderních modelů naprosto předčil i ta nejdivočejší očekávání. Kvůli množství objednávek musel zrušit online prodej.

Co trápí moderní motorky Jawa? Nestíhají se vyrábět

Prodává se pouze v Indii

Co se tedy stalo? Česká značka Jawa ukončila svou aktivní produkci před nějakými dvaceti lety. S tím skončila výroba legendárních motocyklů, na kterých v té době jezdil snad každý. Jenže situace není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ukončení aktivního působení na trhu se odehrálo v Indii, kde se v té době těšila obrovské oblíbenosti. Bylo to spíše božstvo než jen obyčejná motorka.

Moderní Jawa se stala obrovským hitem

Jenže s tím se všechna práva přenesla na konglomeriát Mahindra, který tak může využívat legendární znak, název i design. A to se také stalo. Výroba motorek Jawa znovu započala a zájem je tak obrovský, že má až do listopadu 2019 vyprodáno. Dokonce museli zrušit možnost internetových objednávek a nový motocykl je možné zakoupit pouze v showroomu. Těch je více než 100 a situace je stále kritická. Objednávky zadané v lednu totiž nebude možné vyřídit dříve než na podzim.

Návrat legendárního Péráka

Kvůli zatížení musela značka odložit i představení svých novinek. A věřte tomu nebo ne, ale je mezi nimi i modernizovaná verze Péráka. Všechny kusy totiž aktuálně musí vyjet z vrat továrny v Madhya Pradesh, jelikož je to jediné výrobní místo moderních Jaw. O rozšíření výroby do dalších míst se zatím žádné informace neobjevily, ale roční kapacita 90 000 kusů je nedostatečná již po několika měsících produkce. Nenadálý úspěch Jawy zaujal média z celého světa a značce Jawa můžeme jen popřát mnoho úspěchu v budoucnosti.

Zdroj: Jawa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články