Domů » Sport » Dočkáme se Aston Martinu v F1? To se dozvíme až po Novém roce.

Dočkáme se Aston Martinu v F1? To se dozvíme až po Novém roce.

0
Dočkáme se Aston Martinu v F1? To se dozvíme až po Novém roce.

Aston Martin zpět v F1?

Není tomu vůbec dávno, kdy všichni fanoušci značky Aston Martin a Formule 1 samou radostí, téměř odpalovali ohňostroje. Tato britská automobilka totiž hrdě oznamovala, že v příští sezóně uvidíme jejich vozy po půl století opět na tratích velkých cen.

Automobilka měla převzít známý tým Force India, který se, stejně jako většina soukromých týmů, pomalu a jistě ocitá ve finančních problémech. I sám majitel Force Indie, Vijay Mallya, vše označoval jako téměř hotovou věc.

Nic není jisté

Stačilo ale pár týdnů a Mallya veškerý optimismus ztrácí. Dokonce i britský magazín, Sky News, přišel s informacemi přímo z automobilky Aston Martin, že jsou zde jisté náznaky, aby se značka ve Formuli 1 neprezentovala. Tedy alespoň ne v příští sezóně.

Veškeré tyto problémy byly vyvolány po schůzi vedení a akcionářů automobilky. Ti totiž nevidí v účasti v královně motorsportu žádné velké dlouhodobé přínosy, které by automobilku a značku Aston Martin mohli posunout v očích zákazníků.

Podpora Mercedesu

Jistě stojí za zmínku i fakt, že celých 5% akcií automobilky Aston Martin je ve vlastnictví automobilky Mercedes-Benz. Jak známo, Mercedes soutěží ve Formuli 1 již nějaký ten pátek a poslední dvě sezóny zde zcela dominuje. Mohlo by se tak očekávat, že Mercedes bude proti vstupu tak silného sponzora pro konkurenční tým. Zdání ale klame. Mercedes byl právě jedním z akcionářů, který v usilování Aston Martinu navrátit své jméno do F1 podpořil. Zdá se ale, že více akcionářů má právě opačný názor na věc.

Rozhodnutí až po Novém roce

Konečné rozhodnutí by tak mělo padnout až po Novém roce. Prozatím ale nikdo není schopen říci, zda se modrozlatých vozů na startovním roštu někdy dočkáme. Akcionáři a vedení automobilky budou muset zvážit, zda za astronomickou sumu, která by padla na vstup do F1, vyváží možný marketingový přínos na povznesení jména Aston Martin a získané technologie, na které by měl AM po vstupu do Force Indii práva.

Foto: Youtube.com

Previous article Ekologická daň 2016
Next article Historie automobilky Pagani
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...