Domů » Sport » Dočkáme se konečně silného McLarenu?

Dočkáme se konečně silného McLarenu?

0

Na konci nepříliš vydařené sezóny 2014 se vedení stáje McLaren rozhodlo k razantnímu kroku. Stáj z Wokingu se rozhodla opustit motory dodávané dominantním Mercedesem a obnovila své někdejší úspěšné partnerství s Japonskou Hondou.

Dočkáme se konečně silného McLarenu?

Partnerství McLarenu a Hondy se v osmdesátých letech minulého století stalo neporazitelnou aliancí, na kterou se dlouhá léta snažili marně dosáhnout Williams i Ferrari.

Sebevědomý start

Právě na tyto úspěchy se obě společnosti snažily navázat a netajily se přílišnou skromností. Honda si dokonce vyhradila právo dodávat své motory v další sezóně jinému týmu, pokud se McLaren neumístí alespoň na páté příčce v poháru konstruktérů. Tato důvěra v pozitivní výsledky se přenesla i na fanoušky a Fernando Alonso byl dokonce označován jako jeden z favoritů na zisk mistrovského titulu v roce 2015.

Roční trápení

Po prvních testech ve španělské Barceloně bylo ale očividné, že monopost McLarenu a především jeho japonský motor za konkurencí dalece pokulhává.

Po ukončení loňské sezony si celý tým McLarenu oddychl, že rok neustálých trablů a frustrace je pryč. Na pořadu dne je ale otázka, v jaké formě naskočí McLaren-Honda do letošní sezóny.

Na vývoji vozu pracuje McLaren usilovně již od loňské sezóny. K tomu mu výborně nahrává fakt, že se inženýři rozhodli pro rok 2016 využít jako základ právě loňský monopost. Ten samozřejmě projde ohromnou evolucí, ale McLaren Honda nemusí začínat zcela od nuly. Díky tomu mohl tým testovat součástky pro budoucí model již v průběhu loňské sezóny. Díky takovým testům se McLareny ukázaly na posledním závodu sezóny jako třetí, nejrychlejší vozy na trati.

Zaměstnanci McLarenu se usilovně snaží postavit co možná nejlepší formuli a předejít loňskému propadáku. Zaměstnanci stáje z Wokingu pracují i o víkendech a továrna nezavřela své brány ani během vánočních svátků.

Piloti McLarenu i jejich závodní ředitel věří, že nový vůz bude o několik vteřin rychlejší, než jeho loňský předchůdce a tým se vrátí tam, kam patří.

Foto: Wikipedia.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články