Dovoz aut z Německa

0
3583

Dovoz aut z Německa neztrácí na popularitě

Dovoz vozů z Německa je stále populárnější a podílí se na tom hned celá řada faktorů. Je známo, že ojetá auta z Německa jsou mnohem kvalitnější, než v našich autobazarech. Důvodem je řada skutečností, ale především je to díky jiným finančním možnostem německých motoristů, kteří se mohou dovolit obměňovat svá vozidla v kratších intervalech.

car-604019_640

Ojetá auta mají proto menší počet najetých kilometrů, lepší technický stav a nižší opotřebovanost interiéru. Proto je dovoz aut z Německa stále populární, což se může změnit jen vyrovnáním příjmů v obou zemích. Při úvaze o dovozu kvalitního ojetého vozidla z Německa je však potřeba zvážit nejen výhody, ale i zápory takového obchodu.

Dovézt ojetinu sám nebo s pomocí specializovaného dovozce?

Shánět vhodnou ojetinu na vlastní pěst je ošemetná věc. Pokud nemáte osobní vazbu na důvěryhodnou osobu v Německu, která by vám ojeté auto sama nabídla nebo doporučila, pak takový obchod přináší mnoho rizik. Pokud s sebou nevezmete zkušeného automechanika nebo osobu, která se v autech vyzná, můžete se po dovezení vozidla dočkat zklamání při objevení skrytých závad. Výhodnější je proto využít nabídek dovozců, kteří zajišťují dovoz ojetých aut z Německa. Jednak mají tyto firmy dobré kontakty, a jednak nesou zodpovědnost za kvalitu ojetého auta. I to má ovšem své nevýhody.

mercedes-564949_640

Výhody dovozu v porovnání s koupí v autobazaru

Především je možné koupit ojeté auto z Německa za nižší cenu, než jaké nabízejí české autobazary. Ušetřit lze dále na odpočtu DPH, což představuje snížení ceny o dalších 21%. Výhodou je i záruka výrobce nebo 12-ti měsíční záruka na skryté vady. Naproti tomu autobazary prodávají ojetá auta v komisi a za nic neručí. Skryté závady musí kupující uplatňovat u původního majitele vozidla. Pokud si koupíte ojeté auto dovezené z Německa oficiálním dovozcem, budete mít jistotu, že identita vozidla bude prověřena v systému evropského pátrání.

Existují i možnosti výběru ojetin v pohodlí domova, když si pomocí vyhledávače vyberete vůz podle svých představ a firma vám jej doveze svou odtahovkou až před dům. Vaší starostí bude pouze zaplacení ceny auta a jeho přihlášení v evidenci motorových vozidel. O vše ostatní se postará dovozce, to znamená od kontroly technického stavu ještě v Německu, přes kontrolu dokumentů až po odhlášení vozidla v Německu. Některé specializované firmy, které provádějí dovoz aut, dokonce vyřídí i STK a přihlásí vozidlo do evidence včetně vyřízení technického průkazu.

Na co si dát při dovozu pozor

Pokud si budete kupovat ojetinu od specializovaného dovozce, ušetříte hodně času i starostí s odhlašováním v Německu a přihlašováním u nás. Nevýhodou však je, že budete omezeni ve výběru auta, které si nebudete moci sami nejprve prohlédnout a vyzkoušet. V případě vybírání přes internet si proto prostudujte vše, co se o daném autě píše a informace porovnejte s jinými nabídkami. Nikdy neplaťte žádnou zálohu předem, jelikož byste ji od případného podvodníka nikdy nevymohli zpět.

Foto: pixabay.com

Dovoz aut z Německa
4.4 (88%) 5 hlasů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here