Přihlášení a přepis auta z dovozu

0
5766

Stále oblíbenější způsob pořízení vozu

Dovoz aut ze zahraničí bývá v současné době stále oblíbenějším trendem. Je to logické. Ve většině případu se dá pořídit vůz v zahraničí levněji než u nás. Je ovšem třeba pamatovat i na mnohé povinnosti, které se s tímto úkonem pojí. V České republice existuje hned několik společností, které dokáží tyto náležitosti vyřídit za vás. Stačí se ale v této problematice zorientovat a dokážete si včetně přepisu auta můžete zařídit sami.

Pět jednoduchých kroků, které ušetří tisíce

Abyste se mohli konečně radovat ze svého nového vozu, pořízeného v zahraničí, je zapotřebí splnit pět následujících kroků.

1) Ještě před fyzickým převzetím vozu je zapotřebí domluvit s českou pojišťovnou dočasné povinné ručení, které vás ochrání v případě způsobení nehody při cesty do České republiky.

2) Po převzetí vozu je zapotřebí zahraničním dopravním inspektorátu daný vůz odhlásit. Tamní úředník vám vystaví dočasné registrační značky a vy jste konečně připraven na cestu zpět do naší domoviny.

3) Po příjezdu do České republiky je zapotřebí s novým vozem navštívit stanici technické kontroly. Tamní technici překontrolují technický stav vozidla a změří vypouštěné emise.

4) Dalším nezbytným krokem je sjednání povinného ručení. Porovnejte si nezávisle povinné ručení ještě před koupí.

5) Posledním krokem při registraci vozu dovezeného ze zahraničí je obávaná návštěva dopravního inspektorátu. Po vysezení dlouhé fronty v čekárně, vám bude vystaven velký i malý technický průkaz, a hlavně nové registrační značky.

Na inspektorát ovšem nesmíte vyrazit jen tak, je třeba s sebou přinésti i několik dokumentů. Jmenovitě se jedná o: výsledky měření emisí, dočasný technický průkaz, převozní SPZ, potvrzení o odhlášení vozidla ze zahraničního dopravního inspektorátu, zprávu o technickém stavu vozidla vydanou českou stanicí technické kontroly, zelenou kartu, občanský průkaz a pokud je třeba, i potvrzení z finančního úřadu o zaplacení DPH. To je třeba uhradit v případě, že od doby první registrace vozidla v zahraničí neuběhla delší doba než šest kalendářních měsíců.

Srovnání povinného ručení

Foto: flickr.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno