Ekologická daň bude přísnější!

0
3929
Volkswagen Passat

„Ekodaň“ se má vztahovat i na auta stará deset let

Máte deset let staré auto? Možná z něj budete muset zaplatit ekologickou daň.

Ministerstvo životního prostředí se chystá zavést ekologickou daň pro desetiletá auta a zpřísnit podmínky, které platí při likvidaci automobilových vraků, a to v rámci zákona o výrobcích s ukončenou životností. Zákon by měl platit i pro pneumatiky, baterie, solární panely atd. Ve skutečnosti by měly být nové zákony dva: zákon o odpadech a zákon o výrobcích s ukončenou životností, a měly by nahradit současný jediný zákon o odpadech.

TIP: Ekologická daň tabulka

Podle nového zákona by měli za registraci platit i majitelé vozů, které spadají pod normu EURO3, tedy automobily vyrobené mezi lety 2000 a 2005, kteří dosud nemuseli platit nic. Podle nového zákona by měli vytáhnout z peněženky 3000 Kč. Automobily, které spadají pod normu EURO2 zaplatí místo tří tisíc korun nově pět tisíc, a automobily normy EURO1 místo pěti tisíc zaplatí 10 000 Kč.

Dále je naplánováno do nového zákona zavést novou certifikaci autovrakovišť a povinnost krajských úřadů tato vrakoviště skutečně kontrolovat. Je dokonce možné, že každý díl na vrakovišti bude muset být kvůli kontrole označen.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here