Domů » Pro řidiče » Ekologická daň bude přísnější!

Ekologická daň bude přísnější!

4
Ekologická daň bude přísnější!

„Ekodaň“ se má vztahovat i na auta stará deset let

Máte deset let staré auto? Možná z něj budete muset zaplatit ekologickou daň.

Ministerstvo životního prostředí se chystá zavést ekologickou daň pro desetiletá auta a zpřísnit podmínky, které platí při likvidaci automobilových vraků, a to v rámci zákona o výrobcích s ukončenou životností. Zákon by měl platit i pro pneumatiky, baterie, solární panely atd. Ve skutečnosti by měly být nové zákony dva: zákon o odpadech a zákon o výrobcích s ukončenou životností, a měly by nahradit současný jediný zákon o odpadech.

TIP: Ekologická daň tabulka

Podle nového zákona by měli za registraci platit i majitelé vozů, které spadají pod normu EURO3, tedy automobily vyrobené mezi lety 2000 a 2005, kteří dosud nemuseli platit nic. Podle nového zákona by měli vytáhnout z peněženky 3000 Kč. Automobily, které spadají pod normu EURO2 zaplatí místo tří tisíc korun nově pět tisíc, a automobily normy EURO1 místo pěti tisíc zaplatí 10 000 Kč.

Dále je naplánováno do nového zákona zavést novou certifikaci autovrakovišť a povinnost krajských úřadů tato vrakoviště skutečně kontrolovat. Je dokonce možné, že každý díl na vrakovišti bude muset být kvůli kontrole označen.

Previous article O řidičák půjde možná požádat kdekoli
Next article BMW M3 oslavilo 40 let
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

4 Komentáře

  1. chci se zeptat jak to je když mé ženě umřel tatka a po dědickém řízení chce mé ženě namka věnovat auto po tatkovi jako dar auto je rok výroby 2003 vztahuje se i na něho eko dan nebo ne

    • Dobrý den, asi to už není aktuální, ale třeba to pomůže někomu dalšímu. Pokud došlo k nabití z dědického řízení, eko daň se neplatí. 🙂

  2. Hezký den. Dostal jsem darem od syna vůz NISSAN Almero r.v.2003 ve velmi dobrém stavu – 90 000 km po STK a emisích 04/2018 Budu platit eko daň ? Ve velkém OTP jsem našel jen, že to je M1 a v kolonce emisí označení R R05.Poraďte prosím. Předem děkuji.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...