Nemůžete se z nějakého důvodu osobně účastnit přepisu vozidla? Přepis vozidla by měl být proveden co nejdříve po podepsání kupní smlouvy, jinak mohou nastat problémy. V dnešní době již není možný dříve tolik oblíbený „polopřevod“, kdy majitel auto na úřadě odhlásil a doklady potom poslal kupujícímu. Ten vůz nově přihlásil na své jméno. Dnes se musí přepsání vyřešit v jednom kroku. Naštěstí existuje velice snadné řešení, díky kterému je auto možné přepsat dokonce i bez kupujícího i prodávajícího. Odpovědí je plná moc k přepisu vozidla.
Snadné řešení přepisu vozidla
Přepisu vozidla se mohou zúčastnit obě strany, nebo se tedy řeší vypsáním plné moci. V tom případě může celý převod provést pouze prodávající či kupující, což je v dnešní době nejčastější řešení. Kdo by měl auto přepisovat, tak k tomu se dostaneme níže (prozradíme, že je to prodávající). Dokonce je možné plnou mocí zmocnit i třetí stranu a přepisu se nemusí účastnit prodávající ani kupující. Myslete na to, že nestačí plnou moc jen tak vypsat, ale je velice důležité nechat ji úředně ověřit.
Co musí splňovat plná moc k přepisu vozidla?
Není přesně úředně dané, jak by vlastně plná moc měla vypadat. Naopak ale je dopředu dáno, jaké informace na ní nesmí chybět. U dokumentu musí být zřejmé, že se jedná o plnou moc a na první pohled musí být jasné, kdo je prodávající a kdo kupující. Následně je potřeba do plné moci uvést, k jakému úkonu slouží a k čemu ji může druhá strana použít. Pokud chcete, tak na ni můžete uvést i časové a místní omezení. Plná moc by tak byla použitelná pouze ve dnech od 21. 6. 2020 do 26. 6. 2020 na úřadě v Liberci.