Domů » Aktuality » Elektromobily v ČR dálniční známky potřebovat nebudou

Elektromobily v ČR dálniční známky potřebovat nebudou

0
Elektromobily v ČR dálniční známky potřebovat nebudou

Člověk se někdy ptá, kam se se ono prosazování elektromobilů a hybridů dostane. Elektrická revoluce je v plném proudu a automobilky se neustále předhánějí s novými modely do zásuvky. I přesto ale nejsou nijak obvyklou záležitostí, a na ulici jsou spíše překvapením. Vždyť za rok 2019 bylo registrováno pouze 636 kusů. Dotace na elektromobily u nás zatím nedopadly, ale vláda se rozhodla elektromobily a hybridy podpořit jinak. A to osvobozením od platby za dálniční známky.

Dálniční známky potřebovat nebudou

Můžeme citovat Státní fond dopravní infrastruktury: „Od 1.1.2020 jsou od časového zpoplatnění nově osvobozena také motorová vozidla, která používají jako palivo elektrickou energii nebo vodík, a to výlučně, nebo v kombinaci s jiným palivem, je-li hodnota emisí CO2 v kombinovaném provozu nejvýše 50 g/km“. Uvidíme tedy, jak se to projeví na počtu v Česku registrovaných elektrických vozidel. Můžeme též vzpomenout, že v Praze vozidla se značkou EL mají stání v zónách placeného stání zdarma.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...