Domů » Aktuality » Elektromobily v ČR dálniční známky potřebovat nebudou

Elektromobily v ČR dálniční známky potřebovat nebudou

0
Elektromobily v ČR dálniční známky potřebovat nebudou

Člověk se někdy ptá, kam se se ono prosazování elektromobilů a hybridů dostane. Elektrická revoluce je v plném proudu a automobilky se neustále předhánějí s novými modely do zásuvky. I přesto ale nejsou nijak obvyklou záležitostí, a na ulici jsou spíše překvapením. Vždyť za rok 2019 bylo registrováno pouze 636 kusů. Dotace na elektromobily u nás zatím nedopadly, ale vláda se rozhodla elektromobily a hybridy podpořit jinak. A to osvobozením od platby za dálniční známky.

Dálniční známky potřebovat nebudou

Můžeme citovat Státní fond dopravní infrastruktury: „Od 1.1.2020 jsou od časového zpoplatnění nově osvobozena také motorová vozidla, která používají jako palivo elektrickou energii nebo vodík, a to výlučně, nebo v kombinaci s jiným palivem, je-li hodnota emisí CO2 v kombinovaném provozu nejvýše 50 g/km“. Uvidíme tedy, jak se to projeví na počtu v Česku registrovaných elektrických vozidel. Můžeme též vzpomenout, že v Praze vozidla se značkou EL mají stání v zónách placeného stání zdarma.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nejrychlejší motorka na světě

TOP 10: Nejrychlejší motorky na světě

0
Motorky nejenže poskytují svým jezdcům adrenalinový zážitek, ale některé z nich dosahují rychlosti, které by mohly překvapit i ty největší nadšence rychlých jízd. Zde...