Domů » Zajímavosti » Fantastický Lykan Hypersport se dočkal nástupce

Fantastický Lykan Hypersport se dočkal nástupce

0
Fantastický Lykan Hypersport se dočkal nástupce

Následovník Lykanu

Lykan Hypersport je extrémně vzácný a extrémně drahý supersportovní automobil, který je slavný hlavně díky svému účinkování v nejnovějším dílu známé série Rychle a zběsile. A právě tento exotický vůz se již brzy dočká následovníka.

Kdo je W Motors

W Motors je v našich končinách poměrně neznámým pojmem. Přitom se jedná o první a jedinou automobilku, založenou na blízkém východě, která se specializuje na stavbu luxusních sportovních automobilů.

Slavný skokan

O posledním výtvoru této automobilky jsou dobře obeznámeni zejména fanoušci filmové série Rychle a zběsile. Ve známé scéně použije Vin Diesel zářivě červený Lykan Hypersport k přeskočení z jedné budovy do druhé.

A právě tento extrémně limitovaný automobil (na světě je pouze 7 vyrobených kusů) se již brzy dočká svého nástupce.

Podobnost nezapře

Ten nese název Fenyr Supersport. I při letmém pohledu na první snímky Fenyru je zcela očividné, že návrháři se stále drží stejného designového jazyka jako u Lykanu. Stále zde nalezneme velké množství výrazných, ostrých hran, díky kterým vůz vypadá nebývale agresivně.

Předpokládá se, že světlo světa spatří hned 25 vyrobených kusů a dočkat bychom se mohli též dalších, určených pro okruhové radovánky podobně jako Ferrari FXX K.

900 koní v útrobách

V útrobách tohoto nového supersportu nalezneme čtyřlitrový, šestiválcový boxer Porche. Ten prošel značnými úpravami ve společnosti RUF, po kterých se má výkon atakovat hranici devíti set koňských sil. To v kombinaci s ultralehkou karbonovou karoserií a hliníkovým šasi slibuje více než úctyhodné jízdní výkony. Z 0 na 100 km/h se má vůz dostat za 2,7 vteřiny a zrychlovat odkáže až na hodnotu 400 km/h.

„Jen“ za 38 a půl milionu

Svou premiéru Fenyr Supersport prožije již během autosalonu v Dubaji. Pokud vás zajímá cena, nemusíte se bát, že bude opět tak astronomická, jako u Lykanu. Ten stál zhruba 3,4 milionu dolarů (cca 81. 600. 000,- Kč). Fenyr Supersport by se měl dočkat cenovky zhruba 1,6 milionu dolarů, což je v přepočtu 38. 400. 000,- Kč. Stále se tak nejedná o nic levného, v porovnáním s předchůdcem je cena méně než poloviční.

Zdroj: W Motors

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

0
Řízení ve Velké Británii může být pěkná výzva, a nejen kvůli tomu, že se zde jezdí vlevo. Ve velkých městech na vás čekají nejen...