Domů » Autonovinky » Nové Ferrari FXXK

Nové Ferrari FXXK

0

Má to přímo pekelný zvuk a dřív, než je vyrobeno, už je rozprodáno. Řeč není o ničem jiném, než o  Ferrari. Tedy konkrétně o Ferrari FXXK, které vychází z prvního hybridního modelu LaFerrari. Tento luxusní sportovní model byl poprvé představen na začátku prosince v Abu Dhabi.
Novinku roku 2015 plánuje maranellská automobilka vyrobit v omezeném počtu 40 kusů. Přestože na svůj model pověsila cenovku 2 500 000 eur a přestože není homologován do běžného provozu, takže jeho majitel se s ním po silnici neprojede, je již zcela vyprodaný.

Nové Ferrari FXXK

O rozpohybování této rakety se stará 12válec o obsahu 6,3 litru s úctyhodným výkonem 848 koní, který je navíc kombinován s elektromotorem o výkonu 187 koní. Oproti modelu LaFerrari se může FXXK vytahovat nejen upravenou aerodynamikou a drsnějším vzhledem, ale i sníženým podvozkem. V zákulisí automobilky se taky šušká, že tento okruhový speciál nabídne movitým zákazníkům i ve verzi Spider, tedy bez střechy.

Historické statistiky jasně ukazují, že když se Ferrari nedaří ve Formuli 1, vyrábí v tom čase skvělá auta. Takže ten, kdo jen na chviličku viděl letošní průběh, vlastně propadák Ferrari ve Formuli 1, musí už jasně tušit, že tohle auto bude excelentní.

Za shlednutí stojí i video

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články