Domů » Zajímavosti » Ford Transit Custom MS-RT: Malá pracovní raketa

Ford Transit Custom MS-RT: Malá pracovní raketa

0

Dodávky jsou oblíbené jako pracovní vozy, jelikož poskytují dostatečné množství prostoru a ty nové disponují i slušným pohodlím. Dodávka ale přeci nemusí vždy vypadat jako řemeslnické vozidlo. A přesně tohle si řekli v MS-RT. Vytvořili tak Ford Transit Custom, který díky body-kitu rozhodně jako tuctová dodávka nevypadá.

Ford Transit Custom MS-RT: Malá pracovní raketa

Ostré dodávky nejsou ničím ojedinělým

Sportovní dodávky mají u Fordu hlubokou historii. Již v minulosti postavila automobilka tři exempláře s názvem Ford Supervan. Ke stavbě byly použity obvyklé Transity, do kterých byla nacpána závodní technika. Vždyť jeden z nich dostal techniku ze sportovního vozu Ford GT40. Jenže to už je pěknou řádku let zpátky. Ani nyní na ostré dodávky Ford nezapomíná. Minulý rok vznikl Ford Transit Connect s motorem z Ford Focus RS. Koupit si ho na rozdíl od body-kitu MS-RT nemůžete.

Ford Transit Custom jako ostrý sporťák

Ten vznikl v malé britské tunerské firmě. Vytvořili tedy pořádně agresivní kit, který obsahuje přední difuzor i nárazník, novou masku, zadní nárazník s difuzorem, boční nástavce na prahy, střídmý spoiler na střechu a samozřejmě čtyři koncovky výfuku. Prostě vše, co je potřeba k pořádnému okořenění jinak nepříliš zajímavého auta. Celé tohle dílko je postaveno na 18-palcových kolech OZ Racing s letními pneumatikami Michelin.

Motorově zázraky nečekejte

Pod kapotou najdete pouze diesel 1.5 litru Ecoblue. Tudíž beze změny, což je možná trošku škoda. Výkon má skromných 118 koní a točivý moment 270 N.m. Se zmíněnými čtyřmi koncovkami ale bude zaručeně znít velice dobře. Navolit si ho můžete s manuální i automatickou převodovkou. Nezapomnělo se ani na interiér. Dojde ke kompletnímu ručnímu přečalounění, nasazen bude sportovní volant a nebudou chybět ani karbonové doplňky. K autu majitel dostane i tašku s přípravky, které udrží vůz ve výborné kondici.

Foto: MS-RT.co.uk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články