Domů » Autonovinky » Hyundai i20 Coupé v Čechách již nekokoupíte

Hyundai i20 Coupé v Čechách již nekokoupíte

0

Jen málokdo si dokáže spojit malý Hyundai i20, poháněný motory o výkonu 80 či 100 koní se sportovními ambicemi. Korejci si ovšem řekl, že to není vůbec špatný nápad a již nějaký ten pátek svým zákazníkům nabízí Hyundai i20 ve třídveřové verzi Coupé.

Hyundai i20 Coupé v Čechách již nekokoupíte

 

Prodejní rekordy netrhá

Dovedete si asi představit, že míra prodejnosti malého kupátka, s titěrným výkonem a rozkolíbaným podvozkem, netrhá žebříčky prodejnosti. Ve skutečnosti se ročně prodá jen několik těchto automobilů.

 

Předražený mrňous mizí do ústranní

Není divu, Hyundai si za tohoto prcka účtuje zhruba 365 tisíc korun, což je částka, za kterou si můžete pořídit mnoho sportovnějších, ale hlavně stylovějších modelů, než je malý Korejec. Česká pobočka automobilky Hyundai se proto rozhodlo tento boj s větrnými mlýny vzdát a model Hyundai i20 Coupé po anglicku stáhla z českého trhu. Pětidveřová varianta samozřejmě na trhu setrvává i nadále.

 

 

Pokud i přes všechny jeho zápory po malém kupátku toužíte, není nic lehčího, než si zajet k našim západním sousedům. V Německu se Hyundai i20 z nepochopitelných důvodů stále prodává, nedá se hovořit o úspěšných prodejích, nicméně se prodává. Stejná písnička je to i s modelem Hyundai i30 Coupé, které je prakticky výsadou německých zákazníků.

 

Foto: Hyundai

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články