Domů » Historie » 3 ikonické modely Porsche

3 ikonické modely Porsche

0

Stojí více než průměrný vůz, každý model má jedinečný design exteriéru a nabízí jedny z nejvýkonnějších motorů na světě. Pojďte se s námi podívat na 3 ikonické modely Porsche.

3 ikonické modely Porsche

Porsche 911

Porsche 911 bylo představené na frankfurtském autosalonu v roce 1963 jako nástupce modelu 365. Běžná sériová výbava nabídla výkon 130 koní. V prvních dvaceti letech se 911 měnila jen minimálně a změny probíhaly hlavně uvnitř. Ovšem za posledních dvacet let byl vývoj znatelnější i na karoserii. Přibyl také pohon všech čtyř kol. Více se o něm dočtete v článku Nejslavnější auta světa: Porsche 911.

porsche 911

Panamera

Porsche Panamera se vyrábí od roku 2009, v tomto roce byl i poprvé představen na autosalonu v Ženevě. Jedná se o velkého konkurenta vozů Maserati Quattroporte a Mercedes-Benz CLS63 AMG. Představeny byly 2 generace a výroba vlastně do dnešních dní pokračuje. Na rozdíl od typických dvoudveřových sportovních vozů (jako třeba 911) je Panamera čtyřdveřový hatchback. Jedná se o prostorný a komfortní luxusní vůz s výbavou pro nejnáročnější zákazníky.

porsche panamera

Cayenne

Porsche Cayenne je pětisedadlový luxusní crossover střední velikosti. Jedná se o první automobil s vidlicovým osmiválcem od roku 1995 (předtím to bylo Porsche 928). Vyráběly se celkem dvě generace. Cayenne sdílí platformu, rám karoserie, dveře a elektroniku s podobnými modely Volkswagen Touareg a Audi Q7. V roce 2014 prošel faceliftem s drobnými vnějšími změnami a představil novou plug-in verzi E-Hybrid, jejíž veřejná premiéra proběhla na pařížském autosalonu

porsche cayenne

Zdroj fotografií: Sportovnivozy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články