Domů » Nákup a prodej ojetého vozu » Jak si prověřit prodejce vozidla? Nenechte se napálit

Jak si prověřit prodejce vozidla? Nenechte se napálit

0

Najít dobrého prodejce ojetých vozidel je dnes celkem problém. Autobazary jsou na každém kroku, ale mnohé z nich se nepyšní zrovna nejlepší pověstí. Prověřit si proto nemusíte pouze auto, které vás zaujalo, ale doporučujeme vám prověřit si také prodejce, u něhož je vůz k mání. A právě v tomto článku se budeme věnovat tomu, jak si o prodejci zjistit co nejvíce.

Jak si prověřit prodejce vozidla? Nenechte se napálit
Bazar ojetých vozů

Osobní zkušenosti s autobazarem

Pokud je autobazar v blízkosti vašeho bydliště, tak je dost možné, že s daným bazarem má zkušenosti někdo z vašeho okolí. Zkuste se poptat lidí, jestli náhodou jejich známí auto v daném bazaru nekoupili a jestli jsou spokojeni. Takové osobní zkušenosti jsou nejcennější a můžete se tímto způsobem dozvědět informace nejen o stavu nabízených vozů, ale také o jednání autobazaru. Osobní zkušenosti mohou být také výbornou reklamou pro kvalitní autobazary.

Recenze autobazaru na internetu

Pokud nikoho ve svém okolí nenajdete, tak se vydejte na internet. Mnohé inzerentní stránky nabízejí přímo možnost přidat hodnocení prodejce, tudíž se takové recenze pokuste najít. Do vyhledávače také zadejte jméno autobazaru a slovo „recenze“, díky čemuž se dostanete na stránky obsahující hodnocení prodejce. Jako vše, tak i tyto recenze berte s nadhledem. Neseriózní jednání může být i ze strany zákazníka a prodejci se v mnoha případech nemají jak bránit.

Soukromý prodejce

Pokud nekupujete auto v autobazaru, tak se budou recenze hledat složitěji. U soukromého prodejce je důležité zjistit, jestli automobil používal dlouhodobě, nebo se jedná třeba o překupníka. Může se jednat o dovozce ze zahraničí, který pro osobní využití auto nikdy nepoužíval. Ve všech případech buďte připraveni na to, že případná reklamace může být u soukromé osoby značně složitější. Soukromé prodejce můžeme rozdělit na tyto tři druhy:

Dlouhodobý vlastník vozidla

Koupě ojetého auta, které majitel vlastnil mnoho let bývá v mnoha případech tou nejlepší možností. Ale může se proměnit v problém. Hledejte vlastníka, který s vozem pravidelně a včas jezdil na STK, vyplňoval servisní knížku a uschoval si doklady dokazující skutečné výdaje do vozidla. Dejte si ale také pozor, jestli nejsou doklady podezřele vypsané. I pokud bude vše v pořádku, tak si detailně zkontrolujte stav vozidla a v nejlepším případě si domluvte i návštěvu v servisu.

Soukromý prodejce, který auto po chvilce prodává

Pokud se majitel auta po krátké době vzdává, tak se mějte na pozoru. Je dost možné, že je potřeba provést velké opravy, kterým se urychleným prodejem chce vyhnout. Tím pádem by se tento problém přenesl na vás. Mohlo se také stát, že se při nabízení auta do bazaru přišlo na daný problém, a nechtěli ho tam proto vykoupit. V mnoha případech se cena některých oprav může vyšplhat až na kupní cenu ojetých vozů. Ještě horší to je v případě starých vozů a prémiových značek.

Dovoz ze zahraničí

Tady ani není takový problém dovoz vozu ze zahraničí, ale často se ze zahraničí dovezou auta po nehodách, a ty se tady opraví. Tyto vozidla mohou být ve stavu odpovídajícím odpisu, ale šikovné české ručičky ho opraví do stavu, který je pro amatéra dokonalý. Vy si tak místo vysněného auta můžete koupit pořádný problém. Pokud při prohlídce zjistíte, že vozidlo bylo v minulosti bouráno, tak od něj raději dejte ruce pryč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články