Domů » Sport » „Kimi není mistrem světa pro nic za nic!“ tvrdí Arrivabene

„Kimi není mistrem světa pro nic za nic!“ tvrdí Arrivabene

0

Ještě před několika měsíci prohlásil šéf týmu Scuderia Ferrari, Murizio Arrivabene, že pokud si chce Kimi Räikkönen udržet pozici závodního jezdce v této italské stáji, bude muset ukázat, že je tohoto postu hoden. Netrvalo ale dlouho a Ferrari potvrdilo, že Räikkönen bude s týmem z Maranella pokračovat i v příští sezóně. Toto prohlášení přirozeně rozdělilo fanoušky Formule 1 na dva nesmiřitelné tábory. Fanoušci finského pilota toto prohlášení oslavovali, zatímco jeho odpůrci otevřeně prohlašovali, že Räikkönenovi rychlé dny jsou již dávno pryč.

„Kimi není mistrem světa pro nic za nic!“ tvrdí Arrivabene

 

Pokažená kvalifikace

Kimi Räikkönen tak stál před Velkou cenou Maďarska před nemalým úkolem. Měl dokázat všem svým odpůrcům, že je stále hoden svého místa u Ferrari. Po náročné kvalifikaci, ve které se podmínky na trati střídali jako na horské dráze to ovšem tak nevypadalo. Tým vyslal Räikkönena na trať až zbytečně brzy. Ten se v důsledku toho nedokázal na mokré trati vyrovnat svým soupeřům, kteří vyjeli až později, kdy trať více oschla. To byl hlavní důvod, proč Kimi Räikkönen zaujal na startovním roštu na Hungaroringu až čtrnácté místo.

 

 

Ze 14. na 6. místo

I přes tuto nevýhodnou startovní pozici ale Fin neztratil chuť bojovat a během závodu se srdnatě probíjel startovním pole kupředu. Do jisté míry se dá říci, že Räikkönenovi mohou být pořadatelé Velké ceny Maďarska vděčni, protože právě on přinášel do jinak velmi nudného závodu alespoň nějakou akci. Adrenalin do žil napumpovalo Räikkönenovo počínání všem fanouškům Ferrari zejména v závěru závodu. Po excelentní jízdě se Kimi dokázal probojovat na šesté místo a na pátého Maxe Verstappena na Red Bull ztrácel pouhé čtyři desetiny vteřiny. Tento souboj o páté místo vyvrcholil vzájemným kontaktem ve druhé zatáčce, jen několik kol před cílem závodu. K tomuto kontaktu došlo při Räikkönenově pokusu o předjetí Verstappena. Mladý Holanďan, dle slov Räikkönena, změnil pohyb svého vozu před zatáčkou vícekrát, než povolují pravidla. Na tento nenadálý pohyb již nedokázal finský pilot zareagovat a o pravé zadní koloVerstapennova Red Bullu si urazil levou bočnici svého předního přítlačného křídla. Toto poškození mělo následně vliv na obtékání vzduchu kolem rudého Ferrari číslo 7, což Räikkönenovi prakticky znemožnilo další snahy o zdolání Verstappena.

 

Nejlepší závod sezóny

I tak se jednalo o nejlepší Räikkönenův závod letošní sezóny, vezmeme-li v potaz místo, ze kterého se Fin do závodu vydal. Jeho snažení pozitivně kvitoval i šéf týmu Maurizio Arrivabene, který dodal, že Kimi díky svému snažení všem ukázal, že má nárok na nedávno podepsanou smlouvu a že není mistrem světa z roku 2007 náhodou.

 

Foto: wikimedia.org

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články