Domů » Nákup a prodej ojetého vozu » Kupní smlouva na motocykl ke stažení

Kupní smlouva na motocykl ke stažení

0
Kupní smlouva na motocykl ke stažení

Na prodej nebo koupi motorky podle nových pravidel potřebujete jen jednu podanou žádost na jednom registru. Mezi dokumenty potřebné k převodu nepatří jen Kupní smlouva na motocykl. Je třeba i ověřená plna moc, pokud převod na úřadě bude zařizovat pouze jedna ze stran. Dále potřebujete originál velkého technického průkazu, originál osvědčení o registraci vozidla, tedy malý technický průkaz a váš občanský průkaz. Dále je třeba pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, což je zelená karta, vystavená už na nového majitele, protokol o evidenční kontrole vozidla ne starší než 14 dní a vyplněná Žádost o zápis změny vlastníka nebo provozovatele silničního vozidla. Prodáváte-li jako podnikatel, je třeba mít v originálech či ověřených kopiích Živnostenský list, výpis z Obchodního rejstříku ne starší 12 měsíců a kupní smlouva je v tomto případě nahrazena fakturou. Doporučuje se také ke kupní smlouvě připojit i záznam o technickém stavu vozidla či předávací protokol.

Prodej a koupě

Ve smlouvě by měl být specifikován kromě SPZ a VIN kódu motocyklu i způsob zaplacení a předání motocyklu.  Prodávajícímu je doporučeno vzhledem ke lhůtě pro převod a předcházení komplikací, aby převod na úřadě zařídil sám, nebo se účastnily obě strany. K převodu na úřadě je nutná také evidenční kontrola motorky. Proto je doporučeno domluvit prodej motorky tak, aby se při uskutečnění prodeje stihla zařídit jak evidenční kontrola vozidla, tak i ověření plné moci. Evidenční kontrola se nyní dělá na vozidlo, nikoliv jako dříve na majitele. Ověřená plná moc je třeba v případě, že samotný převod zařídí pouze jedna ze stran a provádí se na poště nebo na Czechpointu. Na převod máte 10 pracovních dní od převodu nebo od přechodu vlastnického práva k vozidlu. Jinak vás také čeká pokuta až 50 000 korun. Převod se provádí na úřadě, který je místně příslušný k prodávajícímu. Na některých úřadech se lze objednat přes online systémem.

Na co si dát pozor

Držte se hesla, důvěřuj, ale prověřuj. Existují případy, kdy kupující zaplatil motorku, kterou si odvezl i s papíry, že si převod zařídí sám. Pak ale převod neuskutečnil a prodávajícímu chodily pokuty. Proto doporučujeme provést převod buď za účasti obou stran, nebo raději z pozice prodávajícího. Převod se stejně tak jako tak musí provést v místě trvalého bydliště prodávajícího. Jako prodávající nezapomeňte zrušit povinné ručení u pojišťovny s kopií velkého technického průkazu, kde je již zaznamenána změna na nového majitele. Je třeba vrátit i originál zelené karty. Abyste nekoupili motorku kradenou a na jinou neměli peníze, ověřte si to na: Pátrání po vozidlech a registračních značkách, Vincario a Rok výroby.

Kupní smlouva na motorku PDF
 
kupní smluva na motrku DOC

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...