Domů » Nákup a prodej ojetého vozu » Kupní smlouva na motocykl ke stažení

Kupní smlouva na motocykl ke stažení

0

Na prodej nebo koupi motorky podle nových pravidel potřebujete jen jednu podanou žádost na jednom registru. Mezi dokumenty potřebné k převodu nepatří jen Kupní smlouva na motocykl. Je třeba i ověřená plna moc, pokud převod na úřadě bude zařizovat pouze jedna ze stran. Dále potřebujete originál velkého technického průkazu, originál osvědčení o registraci vozidla, tedy malý technický průkaz a váš občanský průkaz. Dále je třeba pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, což je zelená karta, vystavená už na nového majitele, protokol o evidenční kontrole vozidla ne starší než 14 dní a vyplněná Žádost o zápis změny vlastníka nebo provozovatele silničního vozidla. Prodáváte-li jako podnikatel, je třeba mít v originálech či ověřených kopiích Živnostenský list, výpis z Obchodního rejstříku ne starší 12 měsíců a kupní smlouva je v tomto případě nahrazena fakturou. Doporučuje se také ke kupní smlouvě připojit i záznam o technickém stavu vozidla či předávací protokol.

Kupní smlouva na motocykl ke stažení

Prodej a koupě

Ve smlouvě by měl být specifikován kromě SPZ a VIN kódu motocyklu i způsob zaplacení a předání motocyklu.  Prodávajícímu je doporučeno vzhledem ke lhůtě pro převod a předcházení komplikací, aby převod na úřadě zařídil sám, nebo se účastnily obě strany. K převodu na úřadě je nutná také evidenční kontrola motorky. Proto je doporučeno domluvit prodej motorky tak, aby se při uskutečnění prodeje stihla zařídit jak evidenční kontrola vozidla, tak i ověření plné moci. Evidenční kontrola se nyní dělá na vozidlo, nikoliv jako dříve na majitele. Ověřená plná moc je třeba v případě, že samotný převod zařídí pouze jedna ze stran a provádí se na poště nebo na Czechpointu. Na převod máte 10 pracovních dní od převodu nebo od přechodu vlastnického práva k vozidlu. Jinak vás také čeká pokuta až 50 000 korun. Převod se provádí na úřadě, který je místně příslušný k prodávajícímu. Na některých úřadech se lze objednat přes online systémem.

Na co si dát pozor

Držte se hesla, důvěřuj, ale prověřuj. Existují případy, kdy kupující zaplatil motorku, kterou si odvezl i s papíry, že si převod zařídí sám. Pak ale převod neuskutečnil a prodávajícímu chodily pokuty. Proto doporučujeme provést převod buď za účasti obou stran, nebo raději z pozice prodávajícího. Převod se stejně tak jako tak musí provést v místě trvalého bydliště prodávajícího. Jako prodávající nezapomeňte zrušit povinné ručení u pojišťovny s kopií velkého technického průkazu, kde je již zaznamenána změna na nového majitele. Je třeba vrátit i originál zelené karty. Abyste nekoupili motorku kradenou a na jinou neměli peníze, ověřte si to na: Pátrání po vozidlech a registračních značkách, Vincario a Rok výroby.

Kupní smlouva na motorku PDF
 
kupní smluva na motrku DOC

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články